Avusturya - Çekya - Polonya Turu

Avusturya - Çekya - Polonya Turu

Avusturya - Çekya - Polonya Turu Mayıs 2022

Avusturya - Çekya - Polonya Turu

01 - 08 Mayıs 2022 Türk Havayolları Tarifeli Seferi İle Ev Alan Ev Transfer Maksimum 20 kişi
Kişi Başı
€ 1.490 16.156 ₺
Tek Kişilik Oda Farkı:
€ 490 | 5.313 ₺
Krakov | Prag | Varşova | Viyana
Bir çok imparatorluğa başkentlik yapmış Viyana, Dünyanın en güzel kentlerinden Prag ve tarihi olaylara tanıklık etmiş Krakov ile Varşova ..
Tüm Extra Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4* Otel Seçenekleri

4* Otel Seçenekleri

4 Öğle Yemeği Dahil

4 Öğle Yemeği Dahil

REZERVASYON YAP
1. Gün
İstanbul - Viyana (01/05/2022)

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Viyana uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Varıştan itibaren panoramik Viyana şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Belediye Binası, Viyana Üniversitesi,  Opera Binası, Votive Kilisesi ve Hoffburg (Kışlık Saray) görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer.  Konaklama Viyana  otelimizde.

2. Gün
Viyana – Cesky Krumlov - Prag (02/05/2022)

Kahvaltının ardından UNESCO’nun koruması altına aldığı Cesky Krumlov’a hareket ediyoruz. Vltava Nehri’nin  oluşturduğu kıvrımlar arasında kurulmuş masalsı şehirde yapacağımız panoramik tur sonrası Prag’a hareket edeceğiz.  Öncesinde öğle yemeğimizi Cesky Krumlov turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Prag’a varışımıza istinaden otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Prag (03/05/2022)

Kahvaltının ardından Prag şehir turu için otelden ayrılacağız. Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olup Orta Bohemya’da Vlatna nehri üzerinde bulunan Prag’da,  şehir turu esnasında eski şehir meydanı, Saat Kulesi, Parlamento binası, Vitüz Katedrali, Karlova caddesi, Charles Köprüsü, Astrolojik Saat, Mustek meydanı görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrası otele transfer. Konaklama Prag otelimizde.  Tur sonrası otelimizde transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

4. Gün
Prag - Olomouc - Krakov (04/05/2022)

Kahvaltının ardından küçük Prag olarak anılan Olomouc’a doğru yola çıkacağız.  Unesco listesinde bulunan şehir meydanı, astonomik saat, Kutsal Kolon göreceğimiz yerlerin başında gelmektedir. Öğle yemeğimizi yerel restoranda aldıntan sonra  Polonya’nın en eski ve en büyük üç şehrinden biri olan Krakow’a doğru yola çıkıyoruz. Krakow’a varışımızın ardından otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Krakov (05/05/2022)

Kahvaltının ardından Lehistan İmparatorluğuna 6 asır boyunca başkentliği yapmış, birçok tarihi olaya tanıklık etmiş olan Krakov’u keşfetmek için otelden ayrılıyoruz.  Oscar ödülü almış olan Schindler’s List ve The Pianist’e ev sahipliği yapan Krakov’da Rynek Glowny, Belediye Kulesi, St Mary Bazilikası, Sukiennice meydanı, Wawel Kalesi, Kumaş Borsası, Sti Florian’s Kapısı ve Florianska Caddesi, Kanonicza Caddesi görülecek yerlerdir. Ardından serbest zaman verilecek. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alacağız. Krakov şehir turumuzun ardından otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.

6. Gün
Kazimierz - Vieliczka Tuz Madeni - Krakov (06/05/2022)

Kahvaltının ardından Vistül nehri kenarında bulunan ve 2. Dünya savaşı öncesi Avrupa’daki Yahudilere merkezlik yapmış olan Kazimierz’i ziyaret edeceğiz. Kanlı Perşembe meydanını ve Schindler’in Fabrika müzesini gezeceğiz. Ardından  yaklaşık 320 metre derinlikte olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan  yeraltındaki  tuz krallığı Vieliczka Tuz Madeni’ni keşfetmek üzere Kazimierz’den ayrılacağız. 20 yıl önce üretimi durdurulan bu maden yaklaşık 700 yıl aktif olarak kullanılmıştır. 380 basamaklık merdivenden yaklaşık 60 kat aşağıya indikten sonra tuzdan sarkıt ve dikitlere, heykellerden, kilise ve şapellere kadar bir çok şeyi göreceğiz. Duvarlara oyulmuş bir çok tablo, Azize Kinga’ya adanan Kilise ve Papa 2. Jean Paul’un anısına yapılan heykeli de göreceğimiz yerler arasındadır. Ayrıca 1600’lü yıllarda bu kadar derin bir madenden tuzların nasıl dışarıya çıkarıldığına dair ilgili heykelleri ve figürleri görerek bu tarihi yapıya tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında yerel restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde Karakov’da bulunan otelimize transfer olacağız.  Konaklama otelimizde.  

7. Gün
Krakov - Varşova (07/05/2022)

Kahvaltının ardından modern ve klasik öğeleri bir arada bulunduran tarihi dokusu ile Polonya’nın başkenti olan Varşova’ya hareket edeceğiz. Şehir tur esnasında Kale meydanı, Barbakan Kapısı, İsimsiz Asker Anıt Mezarı, Varşova Kraliyet Sarayı, Eski şehir, Opera Binası gezeceğimiz yerlerdir. Tur bitimi serbest zaman. Sonrasında otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.   

8. Gün
Varşova - İstanbul (08/05/2022)

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Varşova havalimanına transfer olacağız. Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

TUR ROTASI

+ Bir Çok İmparatorluğa başkentlik yapmış Avrupa'nın kültür ve sanat merkezi Viyana'yı keşfedeceğiz. 

 

+ Bohemya Krallığına başkentlik yapmış ve Avrupa'nın kalbi denilen masalsı şehri Prag'ı gezeceğiz. 

 

+ Vltava Nehri’nin  oluşturduğu kıvrımlar arasında kurulmuş Cesky Krumlov'u göreceğiz.

 

 

+ Küçük Prag olarak anılan Olomouc’da dar sokaklardan yürüyeceğiz.

 

+ Birçok tarihi olaya tanıklık etmiş olan, doğal yapısını korumuş Krakov’u keşfedeceğiz. 

 

+ 2. Dünya savaşı öncesi Avrupa’daki Yahudilere merkezlik yapmış olan Kazimierz’i ziyaret edeceğiz.

 

+ Oscar ödülü almış olan Schindler’s List'te yer alan Schindler’in Fabrika müzesini gezeceğiz. 

 

+ Yaklaşık 320 metre derinlikte olan ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan  yeraltındaki  tuz krallığı Vieliczka Tuz Madenini keşfedeceğiz.

 

+ Modern ve klasik öğeleri bir arada bulunduran tarihi dokusu ile Polonya’nın başkenti Varşova ile turumuzu noktalayacağız.

Sağlıklı Seyahat Politikamız
Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

 

Uçuş Detayları

01 – 08 Mayıs 2022
TK1883 01MAY ISTVIE      0820 0940  
TK1766 08MAY WAWIST   1900 2230  

09 – 16 Temmuz 2022  
TK1883 09JUL ISTVIE      0820 0940  
TK1766 16JUL WAWIST   1900 2230  

 

Gezi Zamanlaması
Avusturya'da sıcak yazlar ve soğuk kışlar yaşanır, ancak bölgenin tadını çıkarmak için nadiren fazla bunaltıcı veya soğuktur; bu da onu yıl boyunca bir destinasyon haline getirir. Ziyaret etmek için en iyi zaman kişisel tercihleriniz tarafından belirlenir.

Yaz (Haziran - Ağustos), yürüyüş ve tekne gezintisi için en iyi havayı sunar. Aralık'tan Şubat'a kadar, karlı dağ manzaralarına hayran kalabileceğiniz yüksek Alp zirvelerinde kış sporları için geniş fırsatlar sunar. Şehirler ve köyler Noel pazarlarıyla çiçek açar, her Aralık ayında ışıklar ve şenlikler getirir.

Kış ve yaz arasında, daha hafif kalabalıklar ve akşamları serinleşen gün boyunca serin sıcaklıklarla aylar bulacaksınız.

Çek Cumhuriyeti aslında mimarisiyle yılın her dönemi ziyarete uygun bir kültür destinasyonudur. Kısa ve sıcak yazları, soğuk kışları ile genel olarak karasal bir iklime sahiptir. Bu nedenle mayıs ve ekim ayları arasında kalan dönem turizm için daha hareketli dönemleridir. Ancak sıcaklığın 25 derece üzerine nadiren çıktığını söylemekte fayda var. Yaz aylarında ortalama sıcaklıklar 17-18 derecedir. Bazı zamanlarda fırtınalı havalar gözlense de yılın en sıcak ayını ise temmuz ayıdır. Yıl boyunca yağışlı olan Çek iklimi, kışın her ne kadar soğuk ve karlı olsa da şehir içinde harika manzaralar sunar. Yılın en soğuk ayı olan ocakta ortalama sıcaklık değeri -1 derecedir.

Polonya'da yaz, güneşli gökyüzü ve ılık sıcaklıklarla Haziran ve Ağustos ayları arasındadır ancak yağmurun çoğu bu aylarda da düşer. Bu, Polonya'da turistlerin tarihi sokaklarında dolaşmak ve şehir meydanlarını çevreleyen açık hava kafelerinde insanları izlemek için şehirlere akın ettiği en yoğun turizm sezonudur. Aynı zamanda harika dış mekanlara gitmek için harika bir zaman.

 

Bu Tur Kimler İçin Uygun?
Çeklerin, Avusturyalıların ve Polonyalıların dünyaya sunduğu eserlerini yakından keşfetmek ve her bir ülkenin kültürünün yansımalarını yakından  tanımak isteyen gezginler için kaçırılmaması gereken bir gezi olmakla birlikte, tempolu bir tur olduğu unutulmamalı. 

 

Vize Bilgileri   
Avusturya, Çekya ve Polonya bir schengen ülkesidir. Umuma mahsus pasaport sahipleri vizeye tabidir. Diplomatik hizmet ve hususi pasaport sahipleri vizeden muaftır.

 

Uçuş Süreleri   
İstanbul ile Viyana arası uçuş süresi yaklaşık olarak 2 saat 25 dakikadır.

Varşova  - İstanbul arası uçuş süresi ise yaklaşık 2 saat 40 dakikadır.

 

Para Birimi  
Avusturya’da kullanılan para birimi Euro, Çek Cumhuriyetinde Çek Korunası ve Polonya’da kullanılan para birimi ise Zloti’dir. Seyahatiniz için yanınıza Euro almanızı ve bunun ufak birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneririz.

 

Saat Dilimi    
Türkiye ile Avusturya, Çekya ve Polonya arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken bu ülkelerde saat  11.00’dır.

 

Telefon Kullanımı      
Tüm cep telefonu operatörleri, hattınız uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.

 

Kıyafet ve Gerekli
Eşyalar  Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için bir hırka almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Modern ülkeler olarak, her damak tadına uygun yemekler bulunabilmektedir.

 

Elektrik      
Genelde 200–220 V kullanılıyor. Priz konusunda ise genelde bir sıkıntı yaşamazsınız. Çok istisnai durumlarda cihazınız kalın girişli ise sorun olabilir.

 

Alışveriş  
Viyana, Prag ve Varşova'da alış veriş yapabileceğiniz birçok alış veriş merkezi bulunmaktadır Viyana’da fiyatlar genel olarak yüksektir. Ayrıca hem Viyana, Prag, Varşova hem de diğer şehirlerde bölgeye özgü hediyelik el yapımı ürünler alınabilir. Ayrıca dünyaca ünlü bütün markaları Prag'ın merkezinde bulabilirsiniz. Orijinal modaya has ürünleri bulabileceğiniz bir çok küçük mağazada bol bol alışveriş imkanı bulunmaktadır.

 

Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

*Pasaport sürelerinin, tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve en az iki boş sayfanın olması gerekmektedir.*

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler 
* Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul -  Viyana / Varşova  – İstanbul gidiş  dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
* Havalimanı vergileri
* Kişiye özel ev-alan – ev transferleri
* Programda otellerde kahvaltı dâhil konaklama
* Viyana, Prag, Olomouc, Krakov, Varşova panoramik şehir turları
* 4 öğle yemeği
* Cesky Krumlov turu
* Schindler’in Fabrika müzesi, Vieliczka Tuz Madeni gezileri
* Brewery Müzesi (Bira Müzesi), Theatrum Mundi Müzeleri
* Covid-19 seyahat sağlık sigortası
* Türkçe rehberlik hizmeti
* Yurtdışı çıkış fonu

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Schengen Vize Ücreti ( yeşil pasaporta gerekmemektedir )
* Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
* Yemekler esnasında alınacak içecekler
* Fazla bagaj ücretleri
* Kişisel harcamalar

Otel Listesi

Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

Viyana:  Arcotel Kaiserwasser 4* vb.

https://www.arcotelhotels.com/de/kaiserwasser_hotel_wien/

 

Prag:  Hotel Royal Prague 4* vb.

http://www.hotelroyalprague.com/

 

Krakov:  4* Golden Tulip Krakow City Center vb.

https://krakow-city-center.goldentulip.com/en-us/

 

Varşova: Golden Tulip Warsaw 4*vb

https://warsaw-centre.goldentulip.com/en-us