Atina - Meteora - Selanik
Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

4 Yıldız Oteller

4 Yıldız Oteller

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.590 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.180 EUR
113.786 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Selanik

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek özel aracınızın evinize ulaşması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşarak, check-in işlemlerin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferi ile Selanik uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Selanik ‘e varışımızın ardından havalimanında karşılanıyor ve turumuzu gerçekleştirmek üzere şehir merkezine hareket ediyoruz. İsmini Kral Cassender’in eşi ve Büyük İskender’in üvey kız kardeşi Thessaloniki’den alan şehir, yüzyıllar boyunca dünya tarihinde yer etmiş uygarlıklar tarafından yönetilmiş. 2300 yıllık tarihin hatırası şehrin her yerinden taşıyor. Selanik turumuza Selanik Arkeoloji Müzesi ziyareti ile başlıyoruz. Müze gezimizin ardından Ano poli olarak da bilinen yukarı şehre doğru ilerliyoruz. Burada, bir caminin mücevher kutusundan ya da bir meydanın kenarındaki bir Sufi din adamının unutulmuş türbesinden fısıldayan şehrin Osmanlı geçmişine dair egzotik izler var. Bizans, şehrin her yerinde muhteşem bir şekilde parlıyor, ancak sizi şaşırtacak olan, pitoresk patikalar ve merdivenlerden oluşan labirentin içine gizlenmiş küçük bir kilise de olabilir. Taş döşeli sokakların, geleneksel evlerin ve etkileyici Bizans ve Osmanlı dönemi anıtlarının büyüleyici bir karışımı, Selanik'in en uyumlu ve renkli mahallesi olan Ano Poli bölgesinde bulunan Atatürk’ümüzün doğduğu ev olan Atatürk Müzesini (Atatürk Evi) ziyaret ediyoruz. Turumuzun devamında Ladadika, Aristoteles Meydanı ve Beyaz Kule göreceğiz. Tur bitiminde otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

Uçuş No: TK 1881 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 08 Ekim 2024 - Saat: 07:20 - Varış: Selanik - Tarih: 08 Ekim 2024 - Saat: 08:40
2. Gün
Selanik – Meteora

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Avrupa’da bir uzakdoğu mistisizmi yaşatan, UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ve "havada asılı" anlamına gelen, keşişlerin üzerine manastırlarını kurduğu aşınmış bir kayadan ibaret, erişilmesi neredeyse imkânsız manastırların, inanılmaz zorluklara rağmen 15. yüzyılda inşa edildiği Meteora’ya hareket ediyoruz. Şehre girerken sizi büyüleyecek doğası Meteora’ yı Avrupa’daki diğer kentlerden farklı kılan özelliği. Meteora’ya varışımızın ardından Büyük Meteoron ve Kutsal Teslis Manastırı‘nı ziyaret edeceğiz. Büyük Meteoron Manastırı, Meteora'nın en büyük manastırı olma özelliğini taşıyor. 14. yüzyılda Aziz Athanasios tarafından yaptırılan manastır, aynı zamanda ziyaret edilecek en eski manastırıdır. Kutsal Teslis Manastırı ise sadece en çok fotoğrafı çekilen değil, aynı zamanda 1981 James Bond Filmi ‘’Sadece Senin Gözlerin İçin’’ ile yer alması biliniyor. Tur bitiminde otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

3. Gün
Meteora – Atina

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Yunanistan’ın başkenti Atina’ya hareket ediyoruz. Yunanistan'ın geri kalanından bağımsız olarak genellikle Batı medeniyetinin beşiği ve kendi başına demokrasinin doğduğu yer olarak kabul edilen Atina’ya varışımızın ardından şehri keşfetmeye plaka bölgesinden başlıyoruz. Plaka, modern Atina şehrinin en eski ve en güzel mahallesidir. Akropolis'in hemen altında yer almaktadır. Plaka'da çoğunlukla şehirdeki en iyi restoran, kafe, bar ve mağazaların bazılarına ev sahipliği yapan ve bazı iyi korunmuş listelenmiş binaları içeren renkli, neoklasik evler ve binalar bulacaksınız. Plaka çevresinde dolaşırken aynı zamanda Lysicrates'in Korajik Anıtı, Roma güneş saati Rüzgarlar Kulesi, birkaç Bizans kilisesi ve Anafiotika'daki küçük evler gibi birçok önemli simge yapıyı ve antik anıtları da keşfedeceksiniz. Turumuzun deavmında Monastraki Meydanı ve Akadimia ‘yı da görecek ve otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.

4. Gün
Atina

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Atina şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden hareket ediyoruz. Turumuza Akropolis ziyareti ile başlıyoruz. Atina'da MÖ 5. yüzyılda tanrıça Athena'ya adanan Akropolis, Yunanistan dekoratif heykelleri, Antik Yunan'ın, demokrasinin ve Batı medeniyetinin kalıcı bir simgesi olan klasik Yunan sanatının en yüksek noktalarından biri olarak kabul edilir. Parthenon, Antik Agora, Akropol müzesini gezdikten sonra Panoramik manzara için Atina'nın en yüksek noktası olan Akropolis'in karşısında fotoğraf çekmek için en iyi yer olan Lycabettus Dağı’na gideceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize dönüyor ve dinleniyoruz. Dinlenme ve serbest zaman süremizin bitiminde rehberimizin verdiği saatte buluşuyor ve yemekli Sirtaki gecesi için otelimizden hareket ediyoruz. Sirtaki gecemizin bitiminde otele transfer. Konaklama otelimizde.

5. Gün
Atina – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Rehberimizin belirlediği saatte buluştuktan sonra havalimanına transfer olacağız. Havalimanında pasaport bagaj ve check-in işlemlerimiz bittikten sonra Türk Havayolları’nın Atina İstanbul seferi ile İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz, sizi önceden vermiş olduğunuz adrese götürecek olan araç ve şoförünüzle buluşmanız ve transferiniz ile son buluyor.

Uçuş No: TK 1846 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Atina - Tarih: 12 Ekim 2024 - Saat: 21:50 - Varış: İstanbul - Tarih: 12 Ekim 2024 - Saat: 23:30

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul –- Selanik // Atina – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve Havalimanı vergileri
 • Selanik’de 1, Meteora ‘da 1, Atina’da 2 gece olmak üzere toplamda 4 gece, 4* otellerde kahvaltı dahil konaklama
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler ve giriş ücretleri
 • Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
 • Programda belirtilen tekne gezisi
 • Akşam yemekli Sirtaki Gecesi
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Covid 19 Seyahat Sağlık sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Turda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
 • Fazla bagaj ücretler
 • Bahşişler (İsteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
08 Ekim 2024 | 12 Ekim 2024 4* Oteller 1.590 EUR1.590 EUR2.085 EUR-

Genel Bilgiler


Otellerimiz
Selanik - 4* Capsis  Hotel vb.
https://capsishotels.gr/el/

Meteora - 4****Divani  Meteora Hotel vb.
https://divanimeteorahotel.com/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=gmb

Atina - 4**** Brown  Acropol Hotel vb.
https://www.brownhotels.com/athens/acropol

Katılım Şartları
Bu gezimiz, en fazla 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli         

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

Uçuş Süreleri
İstanbul             Selanik           01 sa   20 dk

Atina                 İstanbul          01 sa. 30 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Yunanistan  para birimi Euro(EUR)’dur.

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Yunanistan standart saat iken Türkiye deki saat'ın 1 saat gerisindedir. Ayrıca Yunanistan yaz saati uygulamasındayken Türkiye’deki saat ile aynı olur.

Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

Kıyafet ve Gereksiz Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Yunanistan, yemek konusunda Türk mutfağı ile çok fazla benzerlik barındırıyor. Geleneksel Akdeniz ürünleri ile bezeli Yunan mutfağı enfes lezzetleri bir arada topluyor.

Elektrik
Yunanistan 'da voltaj 230 V ve voltaj frekansı 50 Hz'dir. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

Alışveriş
Yunanistan’da Antik Yunan medeniyetinin ve mitolojisinin ihtişamından esinlenen çok çeşitli heykelcikler, çanak çömlekler, vazolar, çeşitli tasarımlarda kupa bardaklar, tabaklar, sürahiler, kabartma temsiller satın alınabilecek en popüler hediyelerden bazılarıdır.

Önemli Notlar
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.