MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
tur dönemi
 • Yılbaşı , Sömestre ve Kış Turları 2019
 • İlkbahar Turları 2019
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları 2019
 • Kurban Bayramı Turları 2019
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Size Özel Turlar
Kapat
Mısır

Antik Mısır ve Nil Nehri Turu

Antik Mısır ve Nil Nehri Turu

Antik Mısır ve Nil Nehri Turu

tarih

15 - 21 Mayıs 2019 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Abu Simbel, Asvan (Gemi), Edfu (Gemi), Esna, Kahire, Luksor (Gemi)
ulaşım
Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle
Peşin ücret
1.990 DOLAR
tek kişilik oda farkı
490 DOLAR
tur konsepti
Tüm Ekstra Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm Yemekler Dahil

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

+ 7000 yıllık köklü geçmişi ile Antik Dünya’nın en eski medeniyetini keşfedeceğiz

 

+  Antik Mısır uygarlığının en görkemli koleksiyonunu barındıran Mısır Müzesi’ni gezecek, 120.000 parçadan oluşan eserlerden en önemlilerini göreceğiz

 

+ Dünyadaki en büyük tek-taş heykeli olan 73.5 metre uzunluğunda, 6 metre genişliğinde ve 20 metre yüksekliğindeki  Büyük Gize Sfenksi’ni ziyaret edeceğiz

 

+ Dünya’daki taştan yapılan ilk büyük anıt tasarımı olarak kabul Sakkara Piramidi’ni görme fırsatı bulacağız

 

+ Antik Mısır’ın başkenti Memphis’teki piramit bölgesinde keşifler yapacağız

 

+ 2.Ramses tarafından tam 20 yılda yaptırılan ve dağın içini oyarak inşa edilen soluk kesici Abu Simbel Tapınakları’nı gezeceğiz

 

+ Tam 6650km uzunluğu ile Dünya’nın en uzun nehri olan Nil’de keyif ve keşif dolu bir gemi turuna çıkacağız

 

+ Asvan’dan Luksor’a yapacağımız gemi gezintimizde, limanlarda duracak ve bölgedeki antik çağdan kalma bir çok yapıyı göreceğiz.

 

+ Krallar ve Kraliçeler Vadisi’nde, Amon-Ra adına inşa edilmiş Hatshepsut Tapınağı’nı keşfedeceğiz

 • 1.Gün

  15/05/2019
  İstanbul - Kahire

  Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor.  Yeni havaalanında Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde Gazella Kontuarında buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile Kahire uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımıza istinaden havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile dinlenmek için otelimize   transfer oluyoruz. Otelde alacağımız kahvaltınındın ardından şehir turumuzun ilk bölümüne başlıyoruz. 7000 yıllık tarihi ile en eski medeniyetlerden birisi olan Mısır’ın eski şehir merkezi, Piramitleri görmeden önce tarihlerini öğrenebileceğimiz Mısır Müzesi, Mohamed Ali Cami ve Han El Halil Bazaar gezeceğiz. Öğle yemeğini turumuz sırasında yerel bir restoranda alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği  ve konaklama otelde.

 • 2.Gün

  16/05/2019
  Kahire

  Kahvaltımızın ardından Gize Piramitleri turumuz için otelimizden hareket edeceğiz. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu  3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır.  Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler  Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra;  kafası Firavun,  gövdesi aslan şeklinde olan , doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i  göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “ yaşayan heykel”  Sfenks’i gezdikten sonra  öğle yemeğimizi alacağız.  Yemek sonrası  Mısır'ın antik başkenti  Memphis'te bulunan, basamaklı Piramit olarak da bilinen Sakkara Piramit’ini gezeceğiz.  Dünya üzerinde taştan yapılan ilk büyük anıt olarak kabul edilen Sakkara Piramit’ini gezdikten sonra otelimize dönüyoruz.Akşam yemeğimi ve konaklama otelde.

 • 3.Gün

  17/05/2019
  Kahire - Ebu Simbel - Asvan (Gemi)

  Bugün kahvaltımızı kumanya olarak alacağız. Havaalanına transfer. Asvan aktarmalı olarak Abu Simbel’e uçuyoruz. Yaklaşık 3 saatlik uçuşun ardından Ebu Simbel’e varıyor ve muhteşem bir başyapıt olan Ebu Simbel Tapınağını geziyoruz.  Bu tapınak Güney Mısırda Firavun 2. Ramses tarafından düşmanlarına ne kadar güçlü olduğunu göstermek ve eşi Nefertari’ye sevgisini  için yaptırılmıştır. Abu Simbel dağının içerisi oyularak yapılan tapınak, Aswan Barajı yapımında sular altında kalma tehlikesine karşı,  UNESCO liderliğinde   6 sene süren çalışma sonrası  geriye taşınmıştır. Bu büyüleyici gezinin ardından havalimanına transfer oluyor ve Asvan’a uçuyoruz. Asvan’a varışımızla birlikte gemimize binecek ve limandan ayrılacağız. Öğle yemeğimiz gemimizde olacak. Bugün görülecek yerler arasında Nil Nehrinin en büyük barajı Asvan Barajı ve baraj yapımından önce UNESCO Nubiye Projesi kapsamında sökülmüş ve Agilkia adasına taşınmış  Filai Tapınağı bulunmaktadır. Gezilerimizin ardından Nil Nehrinin huzurlu manzarasını geleneksel yelkenli Felluca ile çıkaracağız. Tur sonrası gemiye transfer. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

 • 4.Gün

  18/05/2019
  Kom Ombo - Esna - Edfu (Gemi)

  Kahvaltımızı gemimizde alıyor ve tanrılarınşehri Kom Ombo’da yapacağımız turumuz için gemiden ayrılıyoruz.  Nil ırmağı kıyısında, Timsah & Şahin Tanrı Tapınağı olan Kom Ombo Tapınağını ziyaret ediyoruz.  İyilik tanrısı Horus ve kötülük tanrısı Sobek yani 2 tanrı tarafından paylaşılan tek tapınak olan Kom Ombo içerisindeki kabartmalar, burayı daha sonra  kilise olarak kullanan Kıptiler tarafından silinmiştir. Nil ırmağının taşmaları ve depremler sonucu zarar görmüş tapınağın taşlarından başka inşaatlarda kullanılmak üzere kullanılmıştır. Öğle yemeğimiz için gemimize dönüyoruz. Öğleden sonra gemimizdeki çay saatimizden sonra Esna üzerinden  Edfu’ya hareket edeceğiz. Şahin Başlı Horoz Tapınağı  olan M.Ö. 57 yılında tamamlanan Edfu Tapınağını gezeceğiz. Doğum Evi gibi Yunan kültürüne ait bölümleri de olan tapınağı gezdikten sonra gemimize transfer olacağız. Akşam yemeği  ve konaklama gemide.

 • 5.Gün

  19/05/2019
  Luksor (Gemi)

   Kahvaltımızı Nil Nehri üzerinde Luksor’a doğru ilerlerken alacağız.  Gemimizin  keyfini çıkarmak için serbest zaman.  Öğle yemeğimizin ardından dünyanın en büyük açık hava müzesinin bulunduğu Luksor’u gezeceğiz. İlk durağımız Mısır’daki en büyük tapınak kompleksi  olan Karnak Tapınağı. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan, Dünyada bugüne kadar inşa edilmiş en geniş antik yapı olan Karnak Tapınağını gezdikten sonra 9. Firavun tarafından eski Mısır Tanrılarının en büyüğü Amon-Ra adına inşaa ettirilmiş Luksor Tapınağını gezeceğiz.  Açık hava müzesini andıran tapınak gezimizin ardından gemimize dönüyoruz. Akşam yemeğimi ve konaklama gemide.

 • 6.Gün

  20/05/2019
  Luksor (Krallar Vadisi) - Kahire

  Kahvaltının ardından Krallar-Kraliçeler Vadisi turumuz için hareket ediyoruz.  Kral mezarlarını gezdikten sonra ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait ,mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Kahire’ye uçuyoruz. Varışta öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeğimi ve konaklama otelimizde.

 • 7.Gün

  21/05/2019
  Kahire - İstanbul

  Kahvaltımızın ardından alış veriş ve Kahire’yi keşfetmek için akşama kadar serbest zaman. Akşamüstü otelimizde buluşuyor ve havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşu .  Turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
- Türk Havayolları ile İstanbul-Kahire-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri
- Yerel Havayolları ile Kahire - Abu Simble-Aswan  //  Luxor-Kahire ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri
- Ev – alan – ev transferi 
- Belirtilen otelde kahvaltı dahil konaklama 
- Nil Nehri’nde 3 gece 5* Gemi’de tam pansiyon konaklama
- Tüm yemekler
- Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
- Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri
- Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
- Yurtdışı çıkış harcı
- Seyahat sigortası

Ücrete  Dahil Olmayan Hizmetler
- Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
- Yemekler esnasında alınacak içecekler
- Bahşişler  ( Yerel rehberler, Gemi personelleri ve şoförler için ortalama kişi başı 40-$ toplanmaktadır)
- Fazla bagaj ücretleri
- Kişisel harcamalar
-Vize Ücreti  ( 55-$ ) 
**  Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
** Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  

 

Antik Mısır ve Nil Nehri Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Gezi Zamanlaması
Aşağıdaki linkten geziniz sırasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://gazella.com/destinasyonlar/ulke/22

 

- Sağlık
Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

- Vize Bilgileri
Umuma mahsus pasaport  ( Bordo ) sahipleri vizeye tabidir.  
Yeşil pasaporta vize uygulaması yoktur.

 

- Ülkeyle İlgili Özel Giyim Kuralları
Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

 

- Uçuş Süreleri
 Türkiye’den Mısır’a uçuş süresi 2 saat 25 dakikadır.

 

- Para Birimi
 Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur

 

- Saat Dilimi
Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır

 

- Gezi İçin Alınabilecek Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Ayrıca ibadet yerlerinine girerken şort, etek veya vucüdunuzu açıkta bırakacak kıyafetlerden kaçınmanız, kadınların başını kapatacakları bir örtü, eşarp gibi bir aksesuar almaları gerekmektedir.

 

- Yemek Kültürü
Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.
 

- Elektrik
Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır

 

- Alışveriş
Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz

 

- Önemli Not
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Antik Mısır ve Nil Nehri Turu, Mısır Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.
Antik Mısır ve Nil Nehri Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Antik Mısır ve Nil Nehri Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.