Panama City - Coca-Amazon Ormanlari - Bogota - Manaus - Rio de Janeiro - Sao Paulo - Cartagena
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

7 Öğle & 6 Akşam Yemeği Dahil

7 Öğle & 6 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
6.390 USD

2 Yetişkin Fiyatı
12.780 USD
242.196 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Sao Paulo

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Sao Paulo uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 015 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 24 Ağustos 2023 - Saat: 11:05 - Varış: Sao Paulo - Tarih: 24 Ağustos 2023 - Saat: 18:05
2. Gün
Sao Paolo – Manaus – Amazon Ormanları

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 3,5 saat sürecek uçula Amazon’un başkenti sayılan Manaus’a uçuyoruz. Varışımızın ardından rıhtıma transfer oluyoruz ve teknemize biniyoruz. Sonrasında keyifli bir yolculukla Amazon Ormanları içinde bulunan lodgeumuza ulaşıyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra öğle yemeğimizi alacak ve ardından doğal yaşam uzmanı yerel rehberimiz ile doğa yürüyüşüne çıkacağız. Bu yürüyüşte Amazonların, fauna ve florasını tanıyacağız. Rehberimiz bize ormanda yenilebilir meyveleri, temiz suları, ilk yardım, ormanda nasıl yol bulunur gibi bir çok bilgi verecek. Akşam saatlerinde kanolarla başka bir maceraya katılacağız. Akşam karanlığında ormanın sesini dinleyecek, el fenerlerin ışığı sayesinde ile timsahları göreceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama lodgeumuzda.

3. Gün
Rıo De Janerıo – Amazon Ormanları

Kahvaltının ardından tekneler ile “Suların Kavuşması” na tanıklık etmek için hareket ediyoruz. Negro Nehri üstünden ilerleyecek, suların üstüne inşaa edilen evleri görebileceğiz. Bir noktada Negro Nehri ve Solimoes Nehri’nin buluştuğu ve ünlü Amazon Nehri’nin oluştuğunu yeri görmüş olacağız. Bu iki nehir yan yana akarlarken 12km boyunca sularının sıcaklık, yoğunluk ve hızı gibi nedenler dolayı bir birine karışmaması gibi bir fenomene tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında Maymun Ormanı’na gideceğiz. Burada bir çok maymunun beslenmesine ve yaşamını gözlemleme fırsatı bulacağız. Sonrasında yerel rehberimiz bize pirana avı konusunda bilgi verecek ve tecrübe etme fırsatı bulacağız. Akşam yemeğimiz ve konaklama lodgeumuzda.

4. Gün
Amazon Ormanları – Manaus

Kahvaltının ardından Manaus’a transfer olacağız. Manaus şehir turu yaptıktan sonra akşam yemeğimizi alacağız ve gece geç saatte olacak uçuşumuz öncesi dinlenmek için otelimize gidiyoruz.

5. Gün
Manaus - Panama

Özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile saat 03.00’te Panama’ya uçuyoruz. 3 saat 40dk’lık uçuş sonrası Panama’ya varıyor ve kahvaltı almak için otelimize transfer oluyoruz.(otel check-in saati 14.00) Kahvaltı ve kısa bir yenilenmenin ardından Panama turumuza başlıyoruz. Turumuzda öncelikle Miraflores kilidine gidecek ve burada Panama kanalını göreceğiz. Burada Pasifik Okyanusundan Karayip Denizine veya tam tersi yönde geçen gemileri görecek sonrasında Embera Yerlileri Köyünü ziyaret edeceğiz. Yerliler bizleri geleneksel dansları ile karşılarken, yaşamları hakkında bilgi sahibi olacağız. Yapacağımız tekne turunda bölgenin zengin fauna ve florasını gözlemleme sanşımız olacak. Öğle yemeğimizde köyde geleneksel yemeklerden tadacağız. Tur sonrası otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6. Gün
Panama - Cartegana

Kahvaltının ardından Kolombiya- Cartegana’ya uçuyoruz. Güney ve Orta Amerika’nın kolonyal döneminde kurulmuş en güzel şehirlerinden birisi olan Cartegana’nın tarihi kent merkezinin keyfini çıkaracağız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Öğleden sonra kale ziyaretimiz olacak. Sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

7. Gün
Cartegana

Kahvaltının ardından katamaranlar ile tura çıkıyoruz. Karayiplerin turkuaz rengi sularında keyifli bir gezinti yapacağız ve bu güzel sularda yüzüp, yorgunluğumuzu atacağız. Öğle yemeğini teknemizde alıyoruz. Akşam üstü otelimize dönüyoruz ve serbest zaman.

8. Gün
Cartegana – Bogota

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Kısa bir uçuşun ardından Bogota’ya varıyoruz. Turumuzun bu kısmında öncelikle Altın Müzesi, Fernando Botero Müzesi ve La Candelaria tarihi mahallesini görüp, devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak için rehberimiz eşliğinde Plaza Bolivar’ı gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Günün son durağı Bogota’yı harika manzarasını yakalayacağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate tepesine teleferikle çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda. Konaklama otelimizde.

9. Gün
Bogota – Istanbul

Kahvaltımızı alıp Zipaquira’ya, tuz madenleri tüneline inşa edilmiş olan Salt Catedral’i gezmek üzere yola çıkıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezinin bitişiyle öğle yemeğimiz yerel restoranda alıyor ve Bogota’ya havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

10. Gün
Istanbul

İstanbul varışımız yerel saat ile akşam saatlerinde olacak ve size özel araç transferimiz ile gezimiz sona erecek; tekrar görüşmek dileğiyle…

Uçuş No: TK 800 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Bogota - Tarih: 01 Eylül 2023 - Saat: 16:50 - Varış: İstanbul - Tarih: 02 Eylül 2023 - Saat: 16:50

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Sao Paulo / Bogota - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri. (Dönüş Panama stoplu olacak, 1 sa 30 dk’lık bir bekleme var)
 • Sao Paulo – Manaus/ Manaus – Panama / Panama- Cartegana/ Cartegana – Bogota arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan
 • Kişiye özel ev– alan – ev transferi
 • Sao Paulo’da 1 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Amazon Ormanlarında Lodgelarda 2 gece oda konaklama
 • Manaus’ta 1 gece 4* oda kahvaltı konaklama
 • Panama’da 1 gece 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Cartagena’da 2 gece 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Bogota’da 1 gece 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • 6 Akşam ve 7 öğle yemeği (uçuş saatlerine göre uçuş günleri öğle yemekleri kumanya olarak verilebilir)
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve örenyeri giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı.
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler,
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,
 • Fazla Bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar.

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
24 Ağustos 2023 | 02 Eylül 2023 4* ve 5* Oteller 6.390 USD6.390 USD7.380 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartı
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz

Amazon - Eco Omo Lodge vb.

https://www.eco-omo.com/

Panama - 5* Sheraton vb.

https://www.marriott.com/en-us/hotels/ptysi-sheraton-grand-panama/overview/?scid=f2ae0541-1279-4f24-b197-a979c79310b0

Cartegana -  5* Intercontinental

https://www.ihg.com/intercontinental/hotels/us/en/cartagena/ctgha/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-IC-_-CO-_-CTGHA

Bogota - 5* Hilton

https://www.hilton.com/en/hotels/bogbchh-hilton-bogota/

Vize      
Umumi Pasaport             -            Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                 -             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu           -            Vize gerekli değil

** TC pasaportu taşıyanlar için geçerlidir. Farklı bir pasaport ile seyahat edilecekse bilgi verilmesi gerekmektedir.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Amazon Ormanları için sarı humma aşısı olunması gerekmektedir. Bunu için Seyahat Sağlığı merkezlerine gidip, ücretsiz olarak aşı vurulabilirsiniz. Alerjik durumlarınız veya başka hassasiyetleriniz için doktorunuza başvurunuz. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

 Sağlıklı Seyahat Politikamız

Tura katılan misafirlerimizden , sağlık bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını veya son 3 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirmiş olma zorunluğunu arıyoruz. Turlarımızda görev yapan, rehberimiz, yerel rehberimiz, araç şoförleri ve muavinlerimiz de çift aşılıdır.

İlgili ülkelerin Sağlık Bakanlıklarının belirlediği ek PCR ve kabul edilen aşı markalarının en güncel hallerinin takip edilmesi gerekmektedir.

Uçuş Süreleri    


İstanbul                -          Sao Paulo             13 sa 45 dk

Bogota               -          İstanbul                16 sa 05 dk

Uçak  Sao Paulo’da 1 saat 35 dakika kadar sürecek bir teknik duruş gerçekleştirecektir. Bu esnada uçaktan inilmesi yasaktır.

 

Konaklama       
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi 

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

Elektrik         
Brezilya’da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

 

Telefon Kullanımı

Her iki ülke ile Türkiye arasında –8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 04.00.

 

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü 
Brezilya, Kolombiya ve Panama’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır.

Önemli Notlar
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.