Coca-Amazon Ormanlari - Bogota - Manaus - Sao Paulo - Panama Kanali - Cartagena
4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

7 Öğle & 6 Akşam Yemeği Dahil

7 Öğle & 6 Akşam Yemeği Dahil

1 Kişilik Fiyat
6.390 USD

2 Yetişkin Fiyatı
12.780 USD
280.734 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Bogota

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyor ve sonrasında ise Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile Bogota uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.

Uçuş No: TK 800 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 08 Eylül 2023 - Saat: 10:05 - Varış: Bogota - Tarih: 08 Eylül 2023 - Saat: 15:20
2. Gün
Bogota

Kahvaltının ardından Bogota’yı keşfetmeye başlıyoruz. Öncelikle Altın Müzesi, Fernando Botero Müzesi ve La Candelaria tarihi mahallesini görüp, devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak için rehberimiz eşliğinde Plaza Bolivar’ı gezeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Günün son durağı Bogota’yı harika manzarasını yakalayacağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate tepesine teleferikle çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz yerel restoranda. Konaklama otelimizde.

3. Gün
Bogota – Cartagena

Kumanya olarak alacağımız kahvaltı ile havalimanına transfer olacağız. Yerel havayolları ile Cartagena’ya uçacağız. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Cartagena’yı keşfetmek için alandan ayrılıyoruz. Güney ve Orta Amerika’nın kolonyal döneminde kurulmuş en güzel şehirlerinden birisi olan Cartegana’nın tarihi kent merkezinin keyfini çıkaracağız. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Öğleden sonra kale ziyaretimiz olacak. Sonrasında otelimize transfer oluyoruz.

4. Gün
Cartegana – Panama

Kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyor ve Panama’ya uçuyoruz. Panama’ya varışımızla birlikte şehri keşfediyoruz. İlk durağımız Panama’nın eski kent merkezi Casco Viejo’yu geziyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde bulunan bu tarihi merkezde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Ardından Plaza de Francia’yı ve Bolivar meydanını gezeceğiz. Turumuzun ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

5. Gün
Panama – Manaus

Kahvaltının ardından Miraflores kilidine gidecek ve burada Panama kanalını göreceğiz. Burada Pasifik Okyanusundan Karayip Denizine veya tam tersi yönde geçen gemileri görecek sonrasında Embera Yerlileri Köyünü ziyaret edeceğiz. Yerliler bizleri geleneksel dansları ile karşılarken, yaşamları hakkında bilgi sahibi olacağız. Yapacağımız tekne turunda bölgenin zengin fauna ve florasını gözlemleme şansımız olacak. Öğle yemeğimizde köyde geleneksel yemeklerden tadacağız. Tur sonrası havalimanına transfer olacağız ve Amazon’un başkenti sayılan Manaus’a uçuyoruz. Manaus’a varışımızla birlikte konaklama yapacağımız otelimize geçeceğiz.

6. Gün
Manaus – Amazon Ormanları

Kahvaltının ardından tekneler ile “Suların Kavuşması” na tanıklık etmek için hareket ediyoruz. Negro Nehri üstünden ilerleyecek, suların üstüne inşaa edilen evleri görebileceğiz. Bir noktada Negro Nehri ve Solimoes Nehri’nin buluştuğu ve ünlü Amazon Nehri’nin oluştuğunu yeri görmüş olacağız. Bu iki nehir yan yana akarlarken 12km boyunca sularının sıcaklık, yoğunluk ve hızı gibi nedenler dolayı birbirine karışmaması gibi bir fenomene tanıklık edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Sonrasında Maymun Ormanı’na gideceğiz. Burada birçok maymunun beslenmesine ve yaşamını gözlemleme fırsatı bulacağız. Sonrasında yerel rehberimiz bize pirana avı konusunda bilgi verecek ve tecrübe etme fırsatı bulacağız. Akşam yemeğimiz ve konaklama lodgeumuzda.

7. Gün
Amazon Ormanları – Manaus

Kahvaltının ardından ardından doğal yaşam uzmanı yerel rehberimiz ile doğa yürüyüşüne çıkacağız. Bu yürüyüşte Amazonların, fauna ve florasını tanıyacağız. Rehberimiz bize ormanda yenilebilir meyveleri, temiz suları, ilk yardım, ormanda nasıl yol bulunur gibi birçok bilgi verecek. Tur bitimi öğle yemeğimizi alacak ve Manaus’a transfer olacağız. Manaus şehir turu yaptıktan sonra akşam yemeğimizi alacağız. Konaklama otelimizde.

8. Gün
Manaus – Sao Paulo

Kahvaltının ardından havalimanı transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Sao Paulo’ya transfer olacağız. Varışımızla birlikte otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde.

9. Gün
Sao Paulo – Istanbul

Kahvaltının ardından ülkenin en önemli şehirlerinden biri olan Sao Paulo turumuza başlıyoruz. Iburapuera Park, Japon Mahallesi, Katedral, Tarihi Şehir Merkezi, Belediye Tiyatrosu tur esnasında göreceklerimiz arasındadır. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Turumuzun ardından İstanbul uçuşu için havalimanına hareket ediyoruz. Bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.

10. Gün
Istanbul

İstanbul varışımız yerel saat ile akşam saatlerinde olacak ve size özel araç transferimiz ile gezimiz sona erecek; tekrar görüşmek dileğiyle…

Uçuş No: TK 194 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Sao Paulo - Tarih: 16 Eylül 2023 - Saat: 22:25 - Varış: İstanbul - Tarih: 17 Eylül 2023 - Saat: 17:05

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Bogota / Sao Paulo - İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri.
 • Yerel havayolları ile Bogota – Cartegana / Cartegana – Panama / Panama – Manaus/ Manaus – Sao Paulo arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan
 • Kişiye özel ev– alan – ev transferi
 • Sao Paulo’da 1 gece 4* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Amazon Ormanlarında Lodgelarda 1 gece oda konaklama
 • Manaus’ta 2 gece 4* oda kahvaltı konaklama
 • Panama’da 1 gece 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Cartagena’da 1 gece 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • Bogota’da 2 gece 5* otelde oda kahvaltı konaklama
 • 4 Akşam ve 6 öğle yemeği (uçuş saatlerine göre uçuş günleri öğle yemekleri kumanya olarak verilebilir)
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm geziler
 • Geziler esnasında gerekli olan tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurtdışı çıkış harcı
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar
 • Bahşişler (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
08 Eylül 2023 | 17 Eylül 2023 4* ve 5* Oteller 6.390 USD6.390 USD7.380 USD-

Genel Bilgiler


Katılım Şartı
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Otellerimiz

Amazon - Eco Omo Lodge vb.
https://www.eco-omo.com/

Panama - 5* Sheraton vb.
https://www.marriott.com/en-us/hotels/ptysi-sheraton-grand-panama/overview/?scid=f2ae0541-1279-4f24-b197-a979c79310b0

Cartegana -  5* Intercontinental vb.
https://www.ihg.com/intercontinental/hotels/us/en/cartagena/ctgha/hoteldetail?cm_mmc=GoogleMaps-_-IC-_-CO-_-CTGHA

Bogota - 5* Hilton vb.
https://www.hilton.com/en/hotels/bogbchh-hilton-bogota/

Sao Paolol - 4* The hotel Belas Artes vb.
https://www.hotelbelasartes.com.br/

Manaus - 4* Novotel vb.
https://all.accor.com/hotel/0470/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

Vize      
Umumi Pasaport                           Vize gerekli değil               

Yeşil Pasaport                                Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                         Vize gerekli değil

** TC pasaportu taşıyanlar için geçerlidir. Farklı bir pasaport ile seyahat edilecekse bilgi verilmesi gerekmektedir.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor. Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından alabilirsiniz

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Brezilya için sarıhumma aşısı Türkiye'de yapılmaktadır. Doktorunuz tavsiyesi ile istenirse sarıhumma aşısı yaptırılabilir veya doktorunuz tavsiyesi ile sıtma hapı kullanabilirsiniz. .Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

 

Uçuş Süreleri    
İstanbul                           Bogota   13 sa 15 dk

Sao Paulo                        İstanbul  12 sa 40 dk 

Konaklama       
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi 
Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

Elektrik         
Brezilya’da A tipi ikili yassı ve C tipi ikili yuvarlak uçlu prizler kullanılmaktadır. Adaptör gerekecektir.

Telefon Kullanımı

Her iki ülke ile Türkiye arasında –8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken her üç ülkede de saat 04.00.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Yemek Kültürü 
Brezilya, Kolombiya ve Panama’da et yemekleri başta olmak üzere, tahıl ürünlerinin de ağırlıkta olduğu mutfak kültürleri vardır.

Önemli Notlar
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Gazella, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.