Lyon - Arles - Macon - Avignon
Tam Pansiyon Konaklama

Tam Pansiyon Konaklama

Sigorta Dahil

Sigorta Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
2.199 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
4.398 EUR
73.449 TL
Taksit Seçenekleri
Son 8 kişi

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Lyon (Fransa)

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlamaktadır. İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşma, check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Lyon'a hareket etmektedir. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile gemimize transfer. Gemiye check-in yaptıktan sonra, kabinlere yerleşiyor ve ardından serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 22.00'de hareket edecek. Uçuş Bilgileri 28 Nisan Kalkışlı Uçuş No: TK 1809 (Türk Havayolları) - Saat: 15:00 - Kalkış: İstanbul- Varış: Lyon - Saat: 17:30 14 Temmuz Kalkışlı Uçuş No: TK 1807 (Türk Havayolları) - Saat: 08:15 - Kalkış: İstanbul- Varış: Lyon - Saat: 10:40 11 Ağustos Kalkışlı Uçuş No: TK 1807 (Türk Havayolları) - Saat: 08:15 - Kalkış: İstanbul- Varış: Lyon - Saat: 10:40

2. Gün
Mâcon

Gemimiz sabah 06:00'da Mâcon'a yanaşacaktır. Hareket saatimiz akşam 19:00'dır. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel Macon Bölgesi ve Beaujolaıs bağ gezisi ve ürün tadımı turuna katılabilirler. (kişi başı 75 Euro) Tüm dünyada markalaşmış Beaujolais ürünlerinin yetiştirildiği Solutré ve Pouilly bölgelerini panoramik olarak keşfedebilir. Güzergâhımızın sonunda 30,000 m2 alana sahip, yılda 100,000 kişinin ziyaret ettiği ve Duboeuf ailesinden Monsieur Georges Duboeuf tarafından eski Romaneche-Thorins tren garının 1993 yılında müzeye dönüştürülmesi ile bölgenin en büyük müzesi halini almış olan Beaujolais ürünlerinin üretildiği bu ünlü bir imalathaneyi geziyoruz. Gezimiz sırasında Duboeuf ailesinin Avrupa Birliği destek ödülüne layık görülen 3 boyutlu gösterisini de izleme şansı bulacağız.

3. Gün
Chalon Sur Saone (*Brancion-Cormatin) - Tournus

Gemimiz 01:00'da Chalon Sur Saone'a (*Brancion-Cormatin) yanaşacaktır. Hareket saatimiz 14:30'dur. Sonrasında gemimiz 17:30'da Tournus'a yanaşacaktır. Buradan hareket saatimiz 19:30'dur. (Opsiyonel tur Beaune Kasabası & Hotel Dieu Müzesi Ve Cormatın Şatosu, kişi Başı 90 Euro) Beaune kasabası mimarisi ve kafeleriyle meşhur üzüm bağlarıyla çevrili bölgede özel bir kasabadır. Gezimizde mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olan ve 15. yy’dan kalma “Hotel Dieu” Müzesini keşfedeceğiz. Gezimiz sonrasında takriben 1 saatlik mesafedeki 17.yy’dan kalma, bölge markizlerinin güç ve ihtişam timsali olarak inşa ettirdikleri Cormatin Şatosunu gezeceğiz, o dönemin aristoktarik hayat tarzı hakkında bilgilerimizi tazeleyecek ve bahçelerinde vakit geçireceğiz. Daha sonra Tournus'da bizleri bekleyen gemimize dönüş.

4. Gün
Lyon

Gemimiz sabah 07:00'da Lyon limanına yanaşacaktır. Hareket saatimiz 12:00'dır. (Opsiyonel Lyon Şehir, kişi başı 35 Euro) Saone ve Rhone nehirlerinin birleştiği yerde, 2000 sene evvel kurulan, Paris ve Marsilya’dan sonra Fransa’nın en büyük üçüncü şehrini keşfe çıkıyoruz. Lyon gezimiz esnasında zarif Opera binası ve Belediye Sarayı, şehrin en yüksek noktasında konuşlanmış Meryem Ana’ya adanmış Fourviere Bazilikası ve seyir terası, Eski Lyon’un dar ara sokakları, Lyon Katedrali ve BelleCourt Meydanı görülecek yerler arasındadır. Gezimiz esnasında Tromp Oeil sanatının örneklerini de görme fırsatı bulacağız.

5. Gün
Avignon (*Pont Du Gard)

Gemimiz sabah 09:00'da Avignon'a(*Pont Du Gard) yanaşacaktır. Bu gece gemimiz Avignon (*Pont Du Gard) limanında demirli kalacaktır. (Opsiyonel Tur, Baux De Provence Ve Carrieres De Lumieres Show’u/Sergisi kişi başı 70 Euro) Avignon’a 40 km mesafedeki Baux Köyü, yakınındaki “Carrieres de Lumiere” adı verilen ve yapılan düzenlemelerle interaktif bir müzeye dönüştürülen ve ünlü Fransız sinema yönetmeni Jean Cocteau tarafından keşfedilen bu eski taş ocağında Cocteau 1960 yılında Orphee’nin Vasiyeti filmini çekmi ve bu vesile ile bu gözlerden uzak kalmış terk edilmiş ocağı tüm dünyaya tanıtmayı başarmıştır. Ziyaretimizi takiben tipik Provence köyü olan BAUX köyüne gidiyoruz. Tepelere konuşlanmış küçük ama tarihi dokusuyla nefes kesen ve ismini bir zamanlar çıkarılan Boksit madeninden alan Baux, Fransa’nın en çok ziyaret edilen adreslerinden biridir. Van Gogh ve Cezanne gibi resim sanatının ustaları Baux’nun büyülü havasından ve doğasından ilham alıp çizdikleri ölümsüz eserlerle Baux Köyü ve civarını tüm dünyaya tanıtmışlardır. Bu güzel köyde kalenin tepesinden ya da seyir teraslarından fotoğraflarımızı çekecek ya da labirenti andıran ufak ve dar sokaklarında butik mağazalar, minik kafeler arasında gezeceğiz.

6. Gün
Avignon - Arles (*Marsilya-Aix en Provence)

Gemimiz demirli olduğu Avignon limanından 05:00'da hareket edecektir. Sonrasında saat 08:00'da Arles (*Marsilya-Aix en Provence) limanına yanaşacaktır. Buradan hareket saatimiz 18:30'dur.

7. Gün
Chateauneuf Du Rhone (*Ardeche Gorge) - Le Pouzin

Gemimiz sabah 04:30'da Chateauneuf Du Rhone'a (*Ardeche Gorge) yanaşacaktır. Hareket saatimiz 08:30'dur. Sonrasında gemimiz 12:30'da Le Pouzin'e yanaşacaktır. Buradan hareket saatimiz 14:00'dır. Dileyen misafirleriniz Opsiyonel Grıgnan Köyü & Trüf Mantarı Çiftliğinde Mantar Avı ve Tadımı turuna katılabilirler. (Kişi başı 60 Euro) Lavanta tarlaları ile çevrili, Fransa’nın güneydoğusundaki en tarihi köylerden biri olan Grignan’a doğru yola çıkıyoruz (30 km). Sarp kayalıkların eteğine kümelenmiş evleri ve dar sokaklarıyla Grignan köyü, 12.yy’dan kalma şatosu, çınarların gölgelendirdiği çeşmeleri, şarabı, peyniri, değerli trüf mantarları ile nam salmış. Romantik Madame Sevignet’ye dair dinleyeceğimiz hikâyeler bu tipik Provence köyü gezimize ayrıca renk katacak. Şatonun seyir terasında vereceğimiz fotoğraf molası sonrası ''bölgenin altını” olarak bilinen Trüf mantarı yetiştirme çiftliğine gideceğiz ve hem bu değerli mantarların yetiştirilmesi hakkında bilgi alacak, hem de köpeklerin nasıl koku alıp mantarları toprak altından çıkarttıklarına şahit olacağız.

8. Gün
Lyon (Fransa) - İstanbul

Sabah sabaha karşı saat 02.00’de Lyon limanına yanaşacaktır. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ardından ve Lyon'da serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra havalimanına transfer oluyoruz. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Varışımızın ardından turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona ermektedir. Uçuş Bilgileri Uçuş No: TK 1810 (Türk Havayolları) - Saat: 18:25 - Kalkış: Lyon- Varış: Istanbul - Saat: 22:40

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Lyon (LYS) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & gemi liman vergiler & Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.) (450 Euro)
 • 2017 Yapımı, 5*Deluxe Nehir gemisinde, 7 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) Özel otobüs veya araç ile programda belirtilen ilk ve son gün yapılacak tüm transferler
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Ev - alan - ev transferleri
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoş geldiniz kokteyli, Kaptan’ın Gala yemeği
 • Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmetleri (Yeterli çoğunluk sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmeti verilecektir.)
 • Turist şehir vergileri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • İç hat bağlantı bileti
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 77 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
14 Temmuz 2022 | 21 Temmuz 2022Üst Kat Gerçek Balkonlu Suite Kabin2.199 EUR---
14 Temmuz 2022 | 21 Temmuz 2022Üst Kat Gerçek Balkonlu Suite Kabin2.699 EUR---
14 Temmuz 2022 | 21 Temmuz 2022Üst Kat French Balkonlu Kabin2.399 EUR---
14 Temmuz 2022 | 21 Temmuz 2022Dış Kabin1.899 EUR---
14 Temmuz 2022 | 21 Temmuz 2022Orta Kat French Balkonlu Kabin2.199 EUR---
11 Ağustos 2022 | 18 Ağustos 2022Üst Kat Gerçek Balkonlu Suite Kabin2.199 EUR---
11 Ağustos 2022 | 18 Ağustos 2022Üst Kat French Balkonlu Kabin1.999 EUR---
11 Ağustos 2022 | 18 Ağustos 2022Dış Kabin1.699 EUR---
11 Ağustos 2022 | 18 Ağustos 2022Orta Kat French Balkonlu Kabin1.899 EUR---

Genel Bilgiler


AMADEUS PROVENCE GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

2017 yılında seferlerine başlayan gemi, 110 metre, 70 kabin / 140 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır.

Kapsamlı restoran ve Panorama-Bar, geçen nehir manzaralarının muhteşem manzarasını sunar ve açık, cam korumalı Nehir Terası, hava nasıl olursa olsun açık havada dinlenmenizi sağlar.

Buna ek olarak, AMADEUS Provence, AMADEUS filosunun yüzme havuzlu bir havuz güvertesi ve güneşte gemide dinlenerek saatler geçirebileceğiniz Lido Bar'ı içeren ilk gemisidir. Yolcu gemisinin lüks düzeni ve donanımı, özenli gemi içi hizmetimizle tamamlanır. Mürettebat, AMADEUS Provence'taki deneyiminizin unutulmaz olmasını sağlamak için rahatınızı görecek ve tipik Avusturya konukseverliği ile her dileğinizi yerine getirecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

KATILIM ŞARTI

Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur. Geziye Türkçe rehber eşlik edebilmesi için en az 20 katılımcı şartı olup yeterli grup sayısına ulaşmak gerekir. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

 

VİZE

Umumi Pasaport                  -            Vize gerekli           (Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport                      -            Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                -             Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                 -                    Lyon                      3 sa 25 dk

 

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

GEMİ ÖNCESİ & SONRASI KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir

 

PARA BİRİMİ

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Fransa, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Fransa’da 17:30’dur.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Fransız yemek kültürü kısmen de olsa Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır. Seyahatiniz esnasında gemimiz Fransa Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

 

ELEKTRİK

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

*Programda belirtilen saatler Lüftner Cruises ve Türk Havayolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.