Bamberg - Wertheim - Wurzburg - Cochem - Miltenberg - Koblenz - Regensburg
Tam Pansiyon Konaklama

Tam Pansiyon Konaklama

Türkçe Rehberli

Türkçe Rehberli

Sigorta Dahil

Sigorta Dahil

Kesin Kalkış

Kesin Kalkış

1 Kişilik Fiyat
1.599 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.198 EUR
56.517 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul - Münih - Passau (Almanya)

Programımız, sizi havalimanındaki buluşma noktamıza götürmek üzere verdiğiniz adrese gelecek olan özel aracın adresinize ulaşması ile başlamaktadır.İstanbul Yeni Havalimanı, Dış Hatlar Terminali Türk Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşma sonrası check-in ve pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Münih’e hareket. Münih’e varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Passau limanında bizleri bekleyen gemimize transfer. (170km) Gemiye check-in yaptıktan sonra, kabinlere yerleşiyor ve ardından serbest zaman veriyoruz. Gemimiz 19.00'da hareket edecek. Uçuş Bilgileri Uçuş No: TK 1629 (Türk Havayolları) - Saat: 06:55 - Kalkış: Istanbul - Varış: Münih- Saat: 08:30

2. Gün
Regensburg

Gemimiz sabah 10:00'da Regensburg'a yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Weltenburg Manastırı & Kelheim & Regensburg Yürüyüş Turuna katılabilirler. (Kişi Başı 75 Euro). Hareket saatimiz akşam 20:00'dır.Hareket saatimiz akşam 18:00'dır.

3. Gün
Nuremberg

Gemimiz sabah 13:30'da Nuremberg'a yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek ''Nürnberg Şehir Turuna'' katılabilirler ( Kişi başı 50 Euro). Nürnberg aynı zamanda Savaş suçlularının yargılandığı ‘’Nürnberg Mahkemesi’’ne ev sahipliği yapmıştır ve Hitler'in en sevdiği şehir olarak da bilinir. Nürnberg'e varış sonrası yapacağımız şehir turu sırasında; 13.yy’şehir surlarından günümüze gelen (Beyaz Kule) Weisser Turm, The "Marriage Carousel" (Ehekarussell), ortaçağdan günümüze en iyi şekilde korunarak gelmiş olan şehir kulesi Nassauer Tower House, Bayanlar Kilisesi olarak bilinen Frauenkirche, Rathaus, Altstadt, Altstadt’ın merkezinde yer alan ve bugün hala işlevini devam ettiren eski Pazar alanı Hauptmarkt square görülecek yerler arasındadır. Hareket saatimiz akşam 18:00'dır.

4. Gün
Bamberg

Gemimiz sabah 07:00'da Bamberg'e yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz gemide alınacak kahvaltı sonrası opsiyonel olarak düzenlenecek ''Bamberg Turuna'' katılabilirler. ( Kişi başı 40 Euro).1983 yılında UNESCO Dünya kültür mirası listesine eklenen Bamberg, Main-Tuna Kanalının başlangıç noktasında yer almaktadır. Yaklaşık 80.000 nüfuslu şehirde; 20.000’e yakın öğrenci ve 7500 Amerikan askeri yaşamaktadır. Şehrin merkezinden geçen Regnitz Nehri; yeni şehir ve eski şehir olarak şehri ikiye ayırmaktadır. Şehirde var olan 81 bira üreticisi toplamda 200 değişik çeşit bira üretmektedir ve bunların en meşhur olanı ‘’Rauchbier’’ olarak adlandırılan ‘’Dumanlı Bira’’ dır. Bamberg aynı zamanda kişi başına yılda 300 litre ile Dünyanın en çok bira içilen şehirlerinden biridir. Bosch ve Michelin gibi fabrikaların bölgede yer alması Bamberg’in popülaritesini arttırmaktadır. Bamberg’e varış sonrası yürüyerek yapılacak şehir turunda; ‘’Altes Rathaus’’ olarak adlandırılan eski şehir meydanı, Nehir kenarında balkonlarından sarkan renkli çiçekleri ile ünlü ‘’Küçük Venedik’’ olarak alandırılan bölge, Dom meydanı ve Katedrali, Dom imarator giriş kapısı, Piskoposluk eski binası, Rezidenz binası, Belediye binası, Gruener Markt ve Maxplatz meydanı ve alışveriş bölgesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası gemimize dönüş. areket saatimiz 12:30'dur.

5. Gün
Ochsenfurt - Würzburg

Gemimiz sabah 06:00'da Ochsenfurt'a yanaşacaktır. Hareket saatimiz 09:30'dur. Sonrasında gemimiz 12:30'da Würzburg'e yanaşacaktır. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek ''Würzburg şehir turuna'' katılabilirler ( Kişi başı 40 Euro). Yüzyıllar boyunca nüfuslu ve güçlü Prens-Psikoposların yönetim erkezi olan şehir günümüzde, Avrupa’nın en iyi saraylarından biri olan, Barok mimarinin en yüksek noktası kabul edilen ve UNESCO Dünya kültür mirası olan -Residence Palace- ile ünlüdür. Würzburg, Franconia olarak bilinen krallığın yönetim merkeziydi aynı zamanda, 19.yy’da Napoleon , Franconia ve Baveria eyaletini birleştirdi. II. Dünya Savaşı sırasında 17 dakikalık ağır bir bombardıman sonucunda büyük bir yıkım yaşadı Würzburg, şehrin %90’ı tamamen yok oldu. Günümüzde görülen Würzburg’un büyük kısmı savaş sonrasında tekrar inşa edilmiştir. 1888’de Würzburg Üniversitesi’nin ünlü profesörlerinden biri de, X-Ray ışınlarını bulan ve Tıp alanında kullanımlarını sağlayan Wilhelm Conrad Röntgen olmuştur. Öğle yemeği sonrası yapacağımız Würzburg şehir turunda; Würzburg Sarayı (giriş ücreti dahil), Dom St. Kilian (Cathedral), Alte Mainbrücke (Eski Köprü), Falkenhaus, Marienkapelle, old market square (eski şehir meydanı) görülecek yerler arasındadır. Buradan hareket saatimiz 18:00'dır.

6. Gün
Wertheim - Miltenberg

Gemimiz sabah 08:00'da Wertheim'a yanaşacaktır. Hareket saatimiz 09:00'dır. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek ''Wertheim - Miltenberg'' turuna katılabilirler ( Kişi başı 50 Euro). Sonrasında gemimiz 13:30'da Miltenberg'e yanaşacaktır. Buradan hareket saatimiz 14:00'dır. Tura katılan misafirlerimiz gemiye Miltenberg limanından biniş yapacaklardır.

7. Gün
Oberwesel - Koblenz

Gemimiz sabah 09:00'da Oberwesel'e yanaşacaktır. Hareket saatimiz 14:00'dır. Sonrasında gemimiz 14:00'da Koblenz'e yanaşacaktır. Dileyen misafirlerimiz Koblenz Yürüyüş Turu (Ücretsiz) Kahvaltı sonrası Mosel nehrinin Ren nehrine döküldüğü, Almanların ‘’Deutsches Eck – Alman Köşesi’’ olarak adlandırdıkları, yaklaşık 115.000 nüfuslu ve 2000 yılı aşkın tarihi ile Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Koblenz’de yapacağımız yürüyüş turunda; Eski şehir, Florinsmarkt meydanı, Barok ve Gotik binalar ve alışveriş caddesi görülecek yerler arasındadır. Gemimiz bu gece Koblenz'de demirli kalacaktır.

8. Gün
Koblenz - Cochem

Gemimiz sabah 06:00'da Koblenz'den hareket edecektir. Sonrasında gemimiz 12:00'da Cochem'e yanaşacaktır. Buradan hareket saatimiz 17:00'dır. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel Cochem & Reichburg Kalesi & Ürün Tadımı turuna katılabilirler (Kişi Başı 50 Euro) Mosel nehrinin en güzel kasabalarından biri olan, yaklaşık 6.000 nüfuslu Cochem’a varış ve gemide alacağımız öğle yemeği sonrasında muhteşem güzellikteki Reichburg Kalesi’ni ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Bölgeyi tanıtan kartpostalların hemen hemen tamamında yer alan, nehir seviyesinden 100 metre yükseklikte bulunur. Neo-Gotik mimarisi, yaklaşık 1000 yıllık tarihi, muhteşem Mosel nehri ve üzüm bağları manzarası ile Kale ziyareti esnasında unutulmaz fotoğraflar çekebileceksiniz. Daha sonra bu şirin kasabayı rehberlerimiz eşliğindeki yürüyüş turunda keşfedebileceksiniz.

9. Gün
Trier– Köln (Almanya) – İstanbul

Sabah 11.00'da Trier limanına varış. Kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemlerinin ve Köln havalimanına transfer(170km).Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak Köln Şehir Turuna katılabilirler. (Kişi Başı 40 Euro) Gemimizden ayrılarak özel otobüsümüz ile Ren nehrinin ikiye böldüğü ve her iki yakasının 8 köprü ile birbirine bağlandığı, Orta çağ kenti olan Köln’de yapacağımız şehir turunda; ünlü Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar ve kiliseler, kolonya alabileceğiniz dükkanlar görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Köln Havalimanına transfer ve İstanbul'a varışımızın ardından turumuz, özel şoför ve aracınız ile evinize transferinizle sona ermektedir. Uçuş Bilgileri Uçuş No: TK 1676 (Türk Havayolları) - Saat: 19:40 - Kalkış: Köln - Varış: Istanbul - Saat: 23:55

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Münih (MUC) gidiş // Köln (CGN) - İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri & Gemi liman vergiler & Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası (Seyahatin Türkiye dışında başladığı andan itibaren geçerlidir.) (500 Euro)
 • 2011 Yapımı & 2020 Yılında yenilenen, 5*Deluxe Nehir gemisinde, 8 gece tam pansiyon konaklama (Tam pansiyon dahilindeki servis gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır) Özel otobüs veya araç ile programda belirtilen ilk ve son gün yapılacak tüm transferler
 • Havalimanı transferleri (Gemiye biniş günü ve gemiden iniş günü)
 • Ev - alan - ev transferleri
 • Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
 • Hoşgeldiniz Kokteyli , Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Gemizde canlı müzik ve aktiviteler
 • Geminin ilk ve son günü bagaj taşıma servisi
 • Profesyonel Türkçe rehberlik veya asistanlık hizmetleri (Yeterli çoğunluk sağlandığı takdirde Türkçe rehberlik verilecektir.)
 • Turist şehir vergileri
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Gemi Personel Servis Ücreti (Gecelik kişi başı 11 Euro’dan hesaplanarak, toplamda kişi başı 88 Euro olarak oda hesabınıza eklenecektir)
 • Gemide alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
 • Gemi veya rehber tarafından organize edilecek opsiyonel turlar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür primi (65+ yaş ve üzeri misafirler için)
 • Şoför tipleri 5-10 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
07 Ağustos 2022 | 15 Ağustos 2022Üst Kat Suite Kabin 1.999 EUR---
07 Ağustos 2022 | 15 Ağustos 2022Üst Kat French Balkonlu Kabin1.699 EUR---
07 Ağustos 2022 | 15 Ağustos 2022Orta Kat French Balkonlu Kabin1.599 EUR---

Genel Bilgiler


AMADEUS BRILLIANT GEMİSİ ÖZELLİKLERİ

2011 yılında seferlerine başlayıp 2020 yılında yenilenen gemi, 110 metre, 76 kabin / 150 yolcu kapasitelidir. Tüm kabinlerde; oturma alanı, Tv, wi-fi hizmeti, kasa, saç kurutma makinası vb hizmetler bulunmaktadır. Kabinler çoğunlukla, güzel geçen nehir manzaralarının muhteşem manzarasını sunan Fransız balkonlarla donatılmıştır.

Teknemizdeki Panorama Restaurant'ta yeni mutfak lezzetlerinin yanı sıra Panorama Bar ve Lounge'da lezzetli kokteyller ve rahatlatıcı atmosferi keşfedebilirsiniz. Tüm araç içi olanaklar, alışılmış yüksek AMADEUS standardına uygundur ve Lido Bar'lı geniş Güneşlenme Güvertesi'nde uzanmanın keyfini çıkarabilir veya sessiz ve konforlu AMADEUS Club'da güzel bir kitap okuyarak gevşeyebilirsiniz. Ne yapmayı seçerseniz seçin, Brilliant ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimizde kişi katılım şartı yoktur. Geziye Türkçe rehber eşlik edebilmesi için en az 20 katılımcı şartı olup yeterli grup sayısına ulaşmak gerekir. Gemi şirketi tarafından olası parkur ve tarih değişikliği halinde tur yeni güzergahı ile devam eder.

 

VİZE

Umumi Pasaport                  -            Vize gerekli           (Schengen Vizesi)

Yeşil Pasaport                      -             Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu               -             Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Gazella sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Nehir Cruise gemilerinde uzman doktorların ve tıbbi personelin hizmet verdiği, donanımlı Sağlık Merkezi bulunmaz. Acil durumlarda resepsiyon en yakın sağlık kuruluşundan çok kısa süre içerisinde sağlık ekiplerini gemiye çağırır. Bu tür sağlık hizmetleri ücretlidir. Sağlık sigortanız bu konuda destek olacaktır.

Gemi yolculuğunuz esnasında alacağınız yemeklerde sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın gemide olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul                 -                    Münih                   2 sa 35 dk

 

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

GEMİ ÖNCESİ & SONRASI KONAKLAMA

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir.

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir

 

PARA BİRİMİ

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Almanya, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Almanya’da 17:30’dur.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Seyahatiniz esnasında gemimiz Alman Mutfağının seçkin örneklerinden siz değerli misafirlerimize belirli günlerde sunacaktır.

 

ELEKTRİK

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

 

*Programda belirtilen saatler Lüftner Cruises ve Türk Havayolları firmalarından alınmıştır. Saatlerde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Dolayısıyla herhangi bir saat değişikliği durumunda acentemiz programın içeriğini düzenleme hakkını saklı tutar. Ayrıca deniz & nehir turlarımızda ani gelişen liman şartları, kötü hava şartları, su seviye değişimi, deniz & nehir trafiği, nehir seviye havuzlarındaki grev vb. “fors majör” nedenlerden dolayı gemi firması ve gemi kaptanı programda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Bu değişikliklerden acentemiz sorumlu olmamaktadır.

*Tura başlangıç için acentemiz tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havalimanında ya da geminin yanaşacağı limanda hazır bulunmayan, uçağı ya da gemiyi kaçırarak binemeyen yolcuların seyahati gerçekleştirememelerinden acentemiz sorumlu olmayacaktır. Uçağı ya da gemiyi kaçıran yolcuların tura yeniden dahil olmaları için gerekli olacak ulaşım masrafları kendilerine aittir.

 *Gemiye yapılan check-in esnasında istisnasız her yolcunun (çiftlerde sadece 1 kişi) manyetik “cruise card”larını alırken kredi kartını ibraz etmesi veya nakit depozit yatırması gerekmektedir. Bu ibraz sonucunda her kredi kartından kişi başına ortalama 300 USD’lik bir provizyon çekimi yapılacaktır. Bunun nedeni sizler gemiye check-in yaptıktan sonra seyir esnasında gemi içinde yapacağınız ekstra harcamalar içindir. Gemi içindeki ekstra harcamalarınızı check-in esnasında sizlere verilmiş olan bu manyetik Cruise Card ile yapabileceksiniz. Gemide hiçbir yerde nakit para geçmemektedir. Tüm harcamalarınızı odalarınızdaki interaktif televizyonlardan, gemi içerisindeki interaktif ekranlardan veya resepsiyondan takip edebilirsiniz.

*Gemiye alkollü içki, ütü, saç kurutma makinası, su ısıtıcı, biberon ısıtıcı, elektrikli battaniye vb. eşyalar sokmak kesinlikle yasaktır. Her kabinde saç kurutma makinası birçok kabinde su ısıtıcı mevcuttur.

*Gemi seyahatimizin başlangıcında valizleriniz için belirli renklerde valiz etiketleri tahsis edilecektir. Bu etiketlerin eksiksiz doldurulması valizlerinizin kabinlerinize doğru olarak gelmesi açısından son derece önemlidir.

*Valizleriniz geminin ilk kalkış gününde akşam geç vakte kadar kabininize gelmeyebilir. Bu yüzden gemiye bineceğiniz ilk gün önemli ihtiyaçlarınızı küçük bir el çantasına koyup yanınıza almanızda fayda vardır.

*Acil bir durumda tahliye prosedürlerini tanımanız açısından seyahatinizin ilk günü bir güvenlik tatbikatı ve sunumu yapılacaktır. Katılımı son derece önemlidir. Tatbikattaki buluşma noktasına rehberleriniz ve odanızdan sorumlu gemi çalışanı yönlendirmektedir.

*Geminin ücretli olan uydu bağlantılı internet sisteminden faydalanabilirsiniz. Maliyetinin düşük olması için mutlaka gemi tarafından önerilen paketleri tercih ediniz.

*Gemide her akşam, bir sonraki güne ait ayrıntılı bir program kabininize bırakılacaktır. Bu programda, gemi içerisindeki tüm aktiviteler, eğlence organizasyonlarına dair bilgiler ve önemli notlar eksiksiz şekilde yer almaktadır.

*Tur süresince tüm özel eşyalarınıza sahip çıkmanızı önemle rica ederiz. Gemide tüm kabinlerde değerli eşyalarınızı muhafaza edebileceğiniz bir kasa mevcuttur. Acentamız kabinde ve bagajda unutulan para ve değerli zihniyet eşyalarınızın kaybolması ve çalınmasından dolayı sorumluluk üstlenmemektedir. Bulunan eşyalarınızın bulunduğu ülkeden karşı ödemeli kargo hizmeti ile tarafınıza gönderilmesi konusunda destek sağlanacaktır.

*Tur başlangıcından sonraki günlerde de geminin limanlardaki kalkış saatlerine kesinlikle riayet edilmesi gerekmektedir. Limanlarda geminin kalkış saatinden en geç 45 dakika öncesinde gemiye giriş yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde gemiye giriş yapamayabilirsiniz. Böyle bir durumdan acentemiz sorumlu olmayacaktır. Gemi turuna izin verilen uygun bir limandan yeniden dahil olunması için gerekli olacak ulaşım masrafları yolcunun kendisine aittir.

*Gemi seyahatinizin sonunda bir gece önceden kabinlerinize bırakılacak etiketlerin takılması gerekir. Sabah erkenden kabin kapılarınızın önüne bırakmanız gerekmektedir daha sonra valizlerinizi toplanarak transfer yapılacak otobüslerin önünde dizilir. Yolcular tarafından burada teslim alınacaktır.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.