Zanzibar
Masmavi denizin tadını çıkarmanın yanı sıra tarihe tanıklık edip, birbirinden farklı deneyimler elde edeceksiniz...
5 Yıldız Oteller

5 Yıldız Oteller

Akşam Yemekleri Dahil

Akşam Yemekleri Dahil

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
2.990 USD

2 Yetişkin Fiyatı
5.980 USD
189.740 TL

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Zanzibar

Turumuz evinizden havalimanına özel transfer aracınız ile başlıyor. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından saat Türk Havayolları’na ait sefer ile Zanzibar’a hareket ediyoruz. Yeni güne uçakta giriyoruz.

Uçuş No: TK 615 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 17 Haziran 2024 - Saat: 18:50 - Varış: Zanzibar - Tarih: 18 Haziran 2024 - Saat: 02:20
2. Gün
Zanzibar

Sabahın erken saatlerinde Zanzibar’a varışımız ile birlikte havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanıyor ve dinlenmek üzere otele transfer oluyoruz. Early check in işlemlerini yapıp dinlenmek üzere odalarımıza geçiyoruz konaklama otelimizde. Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelin kendisine ait özel plajında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

3. Gün
Zanzibar

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelin kendisine ait özel plajında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

4. Gün
Zanzibar

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelin kendisine ait özel plajında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

5. Gün
Zanzibar

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelin kendisine ait özel plajında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

6. Gün
Zanzibar

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra otelin kendisine ait özel plajında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Bu akşam otelimizden erken saatlerde çıkış yapacağız.

7. Gün
Zanzibar – Istanbul

Sabahın ilk saatlerinde havalimanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’na ait sefer ile İstanbul’a uçuyoruz. Turumuz evinize özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki keşfinizde görüşmek üzere.

Uçuş No: TK 567 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Zanzibar - Tarih: 23 Haziran 2024 - Saat: 04:35 - Varış: İstanbul - Tarih: 23 Haziran 2024 - Saat: 12:15

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul- Zanzibar-İstanbul gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 5* otelde kahvaltı ve akşam yemekleri dahil 6 gece konaklama
 • Özel eviniz alan eviniz transferi
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Özel otobüs ile tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Seyahat Sağlık Sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Öğle yemekleri
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Yemekler esnasında alınacak tüm içecekler
 • Bahşişler

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
17 Haziran 2024 | 23 Haziran 2024 5* Oteller 2.990 USD2.990 USD3.680 USD-
01 Eylül 2024 | 07 Eylül 2024 5* Oteller 2.990 USD2.990 USD3.680 USD-

Şehirler


Genel Bilgiler


Katılım Şartları
Bu gezimiz, en az 14 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

Oteller
5* The Royal Zanzibar (Nungwi) vb.
https://www.royalzanzibar.com/

Vize
Umumi Pasaport                           Vize gerekli(kapı vizesi veya online vize ücret ödeniyor)

Yeşil Pasaport                               Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu                        Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Sağlık
Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

Uçuş Süreleri
İstanbul                                    Zanzibar       8 saat 55 dk

Zanzibar                                   İstanbul        7 saat 30 dk

Konaklama
Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’lerden fazla mesafede kullanılabilir

3 kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Para Birimi
Yanınızda Usd bulundurmanızda fayda vardır.

Saat Dilimi
Türkiye ile Zanzibar aynı saat diliminde bulunmaktadır.

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

Yemek Kültürü
Zanzibar yemek kültürü Türk ağız tadı için gayet uygundur. Deniz ürünleri ve et yemekleri bolca tüketilmektedir.

Elektrik
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Alışveriş
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

Önemli Notlar
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.