Ljubljana - Split - Dubrovnik - Zagreb - Zadar - Budva - Kotor
Adriyatik kıyısında; kaleler, surlar, saraylar ve masalsı şehirler..
3 Akşam Yemeği Dahil

3 Akşam Yemeği Dahil

4 & 5 Yıldız Oteller

4 & 5 Yıldız Oteller

Tüm Turlar Dahil

Tüm Turlar Dahil

1 Kişilik Fiyat
1.690 EUR

2 Yetişkin Fiyatı
3.380 EUR
66.005 TL
Taksit Seçenekleri

Tur Programı


1. Gün
İstanbul – Ljubljana

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. Sonrasında İstanbul Havalimanı’nda siz değerli misafirlerimizle buluşuyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Ljubljana’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Ljubljana’ya varışımızda havalimanında bekleyen özel aracımız ile Alp dağlarının eteklerinde bulunan büyüleyici bir güzelliğe sahip olan Bled Gölü’ne doğru hareket edeceğiz. Doğanın cömert davrandığı yerlerden biri olan Bled’de doğanın keyfini çıkardıktan sonra Ljubljana’yı keşfetmek üzere şehir merkezine dönüyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir Turumuz kapsamında Kalesi, Vodnik Meydanı, Nikolaja Katedrali ile Eski meydan başlıca göreceğimiz yerlerden olacak. Tur bitimi günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama Ljubljana’da otelimizde olacaktır.

Uçuş No: TK1053 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: İstanbul - Tarih: 13 Mayıs 2023 - Saat: 06:55 - Varış: Zagreb - Tarih: 13 Mayıs 2023 - Saat: 08:05
2. Gün
Ljubljana – Porec – Pula – Rijeka

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Hırvatistan’ın güzel sahil kasabası Porec’e gidiyoruz. Porec turumuzda Euphrasian Bazilikası, Bapistry Bazilikası ve Piskopos Sarayı, Marafor Meydanı, Neptün ve Mars Tapınak kalıntıları ve Pentagonal Kulesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Pula’ya hareket ediyoruz. Pula şehir turunda; dünyanın 6. büyük Roma amfi tiyatrosu olan Roma Arenası, 14. yüzyıldan kalma St. Francis Kilisesi antik Roma forumunun içerisindeki ana meydan ve bu meydanın içinde yer alan adliye sarayı ve 1. yüzyılda inşa edilmiş olan Agustus Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Rijeka’ya hareket ediyoruz. Kısa bir panoramik şehir turunun ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama Rijeka’daki otelimizde olacaktır.

3. Gün
Rijeka – Zadar – Split

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Zadar’a hareket ediyoruz. Arnavut kaldırımlı ve daracık labirenti andıran sokakları, zeytinyağı ve şarabı ile İtalyan esintileri taşıyan Zadar gezimiz esnasında Marina, St. Mary Kilisesi , Eski şehir başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Zadar keşfettikten sonra Split’e geçiyoruz ve şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz kapsamında Eski şehir , Etnografya Müzesi , Diocletian Sarayı başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Akşam yemeğimizi Split’te bulunan bir restoranda alıyoruz. Konaklama Split’te otelimizde olacaktır.

4. Gün
Splıt - Dubrovnık

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından olan, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih-doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin kule ve surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, Ünlü Şair Gundulic'in Heykeli ve Tarihi Çeşme göreceğimiz yerler arasındadır. Tur ve serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi bölgede bulunan bir restoranda alıyoruz. Konaklama Dubrovnik’te bulunan otelimizde olacaktır.

5. Gün
Dubrovnık – Elafiti Adaları -- Dubrovnık

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Dubrovnik’in yanı başında 13 adadan oluşan Elafiti adalarının sadece 3 tanesinde yerleşim bulunmaktadır. Bu turumuzda Koločep, Lopud ve Šipan adalarını göreceğiz. Ardından Dubrovnik’e geri dönüyoruz. Konaklama Dubrovnik’te bulunan otelimizde olacaktır.

6. Gün
Dubrovnik – Kotor – Budva

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Karadağ”a doğru hareket ediyoruz. Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'da Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezerek şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tur sonrası Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Verilecek serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi bölgede bulunan bir restoranda alıyoruz. Geceleme Budva`daki otelimizde olacaktır.

7. Gün
Budva - İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından rehberinizin belirleyeceği saatte Podgorica Havalimanı’na gidiyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferiyle İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese kişiye özel transferiniz ile son buluyor. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle..

Uçuş No: TK1088 (Türk Hava Yolları) - Kalkış: Budva - Tarih: 19 Mayıs 2023 - Saat: 20:40 - Varış: İstanbul - Tarih: 19 Mayıs 2023 - Saat: 23:30

Hizmetler


Paket Fiyata Dahil Hizmetler:
 • Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Ljubljana (LJU) gidiş, Podgorica (TDG) - İstanbul (IST) dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Ev – alan – ev transferi de dahil olmak üzere tüm transferler
 • Havalimanı vergileri ve servis bedeli
 • Ljubljana’da 1 gece 4* otelde oda & kahvaltı konaklama
 • Rijeka’da 1 gece 4* otelde oda & kahvaltı konaklama
 • Split’te 1 gece 4* otelde oda & kahvaltı konaklama
 • Dubrovnik’te 2 gece 4* otelde oda & kahvaltı konaklama
 • Budva’da 1 gece 5* otelde oda & kahvaltı konaklama
 • Bölgedeki yerel restoranlarda 3 akşam yemeği
 • Özel otobüs ile programda belirtilen tüm geziler
 • Panoramik Zagreb, Ljubljana, Porec, Pula, Rijeka, Zadar, Split, Dubrovnik, Kotor, Budva şehir gezileri
 • Elafiti Adaları Gezisi
 • Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 • Otel ve turist şehir vergileri
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası 
 • TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
Paket Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:
 • Vize ücreti ve hizmet bedeli
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Fiyat Bilgileri


TARİHOTELİki Kişilik Odada KişibaşıÜç Kişilik Odada KişibaşıTek Kişilik OdaÇocuk (02,00 - 11,99 Yaş)
14 Mayıs 2023 | 20 Mayıs 2023 4* ve 5* Oteller 1.690 EUR1.690 EUR2.265 EUR1.340 EUR
25 Haziran 2023 | 01 Temmuz 2023 4* ve 5* Oteller 1.690 EUR1.690 EUR2.265 EUR1.340 EUR
03 Eylül 2023 | 09 Eylül 2023 4* ve 5* Oteller 1.690 EUR1.690 EUR2.265 EUR1.340 EUR
15 Ekim 2023 | 21 Ekim 2023 4* ve 5* Oteller 1.690 EUR1.690 EUR2.265 EUR1.340 EUR

Genel Bilgiler


Seyahat Sağlık Politikamız
Gazella Turizm turlarında hizmet veren tur rehberleri, yerel rehberler, hizmet veren tüm şoförler ve araç görevlileri çift aşılıdır.Tura katılan misafirlerimizin tamamının aşılı olduğuna dikkat ediyoruz. Bu nedenle hem ülkemizde hem de ziyaretini gerçekleştirdiğimiz ülke Sağlık Bakanlıkları tarafından onaylanmış çift aşı ibrazını rica ediyor veya son üç ay içerisinde COVID-19 hastalığını geçirerek bağışıklık geliştirme zorunluluğu arıyoruz.0-12 yaş arası çocuklarda aşı zorunluluğu yoktur ancak bu durum turda ziyaret edilen ülkenin uygulamasına göre değişiklik gösterebilir.

Otellerimiz
Ljubljana - Austria Trend Hotel Ljubljana 4* vb.
https://www.austria-trend.at/de/hotels/ljubljana

Rıjeka - Hotel Jadran Rijeka 4* vb.
https://www.jadran-hoteli.hr/jadran

Splıt - Hotel Atrium 4* vb.
https://safirhoteli.hr/atrium-hotel/

Dubrovnık - Hotel Lapad Dubrovnik 4* vb.
https://www.hotel-lapad.hr/

Budva - 5* Hotel Budva vb.
https://www.hotel-budva.me/en/


Vize Bilgileri
Umumi Pasaport                             Vize gerekli      
Yeşil Pasaport                                  Vize gerekli değil
Hizmet Pasaportu                           Vize gerekli değil          

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.
Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.


Sağlık Bilgileri
Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

Uçuş Süreleri
İstanbul                                   Zagreb             2 sa 5 dk
Podgorica                              İstanbul           1 sa 50 dk


Para Birimi
Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.


Saat Dilimi
Balkanlar, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.
Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Balkanlar’da 17:30’dur.

Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

Elektrik
Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

Yemek Kültürü
Balkanlar yemek kültürü Türk yeme içme kültürüne oldukça yakındır.

Alışveriş
Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

Önemli Bilgiler
*** Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Bin Rota sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Gazella Turizm, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Gazella Turizm, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Gazella Turizm sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Yorumlar

0
Toplam 0 Yorum
0 Ortalama Puan
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0

Bu tur için henüz yorum bulunmamakta.