MENU
Kelime veya Ülke Arayın
tur bölgesi
 • Kuzey Amerika
 • Orta ve Latin Amerika
 • Kuzey Avrupa ve Rusya
 • Güney Avrupa
 • Orta Asya ve Japonya
 • Güney Doğu Asya
 • Hindistan Alt Kıtası
 • Kuzey Afrika ve Orta Doğu
 • Orta ve Güney Afrika
 • Balkanlar
tur dönemi
 • Yaz ve Şeker Bayramı Turları
 • Kurban Bayramı Turları
 • Sonbahar ve Kış Turları
 • Sömestre ve Kış Turları 2019
 • Yılbaşı Turları
tur tipi
 • Kültür Turları
 • Gemi Turları
 • Nehir Turları
 • Vahşi Yaşam Turları
 • Trekking Turları
 • Fotoğraf Turları
 • Size Özel Turlar
Bhutan

Nepal - Bhutan Turu

turumuz dolmuştur bu turun
alternatif tarihlerini
İncelemek için tıklayınız
Nepal - Bhutan Turu

Nepal - Bhutan Turu

tarih

16 - 25 Ağustos 2018 -

alternatif tarihleri inceleyin

şehirler
Katmandu, Paro, Punakha, Thimpu
ulaşım
Türk Havayolları Tarifeli Seferi ile
Peşin ücret
3.190 DOLAR
tek kişilik oda farkı
590 DOLAR
tur konsepti
Tüm Turlar Dahil
yemek durumu
Tüm yemekler

Sizi Arayalım

0(212) 233 1598

0(549) 433 4445

yaşanacak anlar tur programı hizmetler

- 3000m yükseklikte dağ yamacına kurulmuş 4000 yıllık Kaplan Yuvası Tapınağı'nı göreceğiz

 

- Trafik ışığı bulunmayan dünyadaki tek örnek olan Bhutan'ın başkenti Thimphu'yu gezeceğiz

 

- Himalayalar'ın çevrelediği, Nepal'in büyülü tapınaklar şehri Katmandu'yu yakından tanıyacağız

 

- Thimphu'da, 1984’te tamamlanan ve esasında bir Budist tapınağı olan, Tibet ve Bhutan’a dair eserlerin sergilendiği Ulusal Kütüphane'yi gezeceğiz

 

- Punakha'da inanışa göre çocuk sahibi olamayan çiftlerin gittikleri ve kısa süre sonra hamile kalınıldığına inanılan Chimi Lhakhang Manastırı'nı ziyaret edeceğiz

 

- Büyüleyici doğasıyla Paro Vadisi'ni göreceğiz

 

- Dünya üzerinde tek yaşayan tanrıçanın bulunduğu Kumari Tapınağı'nı gezeceğiz

 

- Lord Shiva'nın tapınağı olarak kabul edilen ve dünyanın en eski ve geniş tapınaklarından olan, Pashupatinath Tapınağı'nda geleneksel ölü yakma seremonilerine tanık olacağız

 

- Budizm'in doğduğu topraklara derin bir yolculuk yapacağız

 • 1.Gün

  16/08/2018
  İstanbul - Katmandu

  Turumuz adresinize gelecek özel araç ve şoförünüz ile buluşmanızla başlıyor. Atatürk Havalimanı’nda kurulacak Gazella Turizm kontuarında buluşuyor; bilet-bagaj ve pasaport kontrollerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile Katmandu’ya hareket ediyoruz.  Geceleme uçakta.

 • 2.Gün

  17/08/2018
  Katmandu

  Yerel saat ile Katmandu’ya varıyoruz. Özel aracımız  ile havalimanında buluşuyoruz ve otelimize kahvaltımızı almak için  hareket ediyoruz. Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Turumuz esnasında, UNESCO Dünya  Mirası Listesi’nde yer alan  Katmandu Vadisi’nde ilk durağımız Durbar Meydanı olacak. Ardından Swayambhunat Stupayı, Pahpatinath Stupasını ve Boudhanath Stupa’yı geziyoruz. Öğle yemeğimizi turlarımız arasında alacağız.Günün sonunda otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 3.Gün

  18/08/2018
  Katmandu - Paro - Thimpu

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Paro uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile Paro uçuşumuzu gerçekleştiriyor ve varışımızın takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Thimpu’ya doğru yola çıkıyoruz. Bhutan’ın başkenti olan  Thimpu’ya varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz.Öğle ve  Akşam yemeği otelimizde.

 • 4.Gün

  19/08/2018
  Thimpu

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün Thimphu’nun güzelliklerini ve tarihi yerlerini tanımaya başlayacağız. Turumuzda ilk durağımız Tekstil Müzesi olacak ve burada halkın  yerel  kıyafet ve dokuma kültürünü yakından göreceğiz, ardından Ulusal  Kütüphaneyi göreceğiz, ardından Zorig  Chusum Enstitüsünü ziyaret edeceğiz ve Bhutan el sanatlarını yakından tanıma fırsatımız olacak. Ardından Bhutan Müzesini gezeceğiz ve ardından öğle yemeğimizi lokal  bir restoranda alacağız. Yemeğimizin ardından turumuza Bhutan’nın babası olarak adlandırılan Kral Jigme  Dorji için yapıla  Thimphu Chorten’i gezeceğiz ve ardından Thimphu vadisini güzel  gören bir nokta olan  Kuensel Phodrang’a çıkacağız. Turumuzun sonunda ise Trashichhoedzong’a gideceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.​

 • 5.Gün

  20/08/2018
  Thimphu - Punakha

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Punakha’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde Dochula geçidine gidecek ve Himalayaların eşsiz  manzarasını bu noktadan göreceğiz. Yaklaşık 3 saatlik bir yolculuğun ardından Punakha’ya varacak ve otelimize yerleşeceğiz ve hemen ardından iki nehrin buluştuğu noktaya inşa  edilmiş olan  Punakha Dzong göreceğiz. Bu ziyaretimizi bitirdikten sonra öğle yemeğimizi alıp  Chimi Lhakhang’a rotamızı çeviriyoruz. İnanışa göre burayı ziyaret eden bebek sahibi olamayan kişiler kısa süre içinde bebek sahibi olmaktadırlar. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 6.Gün

  21/08/2018
  Punakha - Paro

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Paro’ya doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik güzel  manzaralar eşliğinde yapacağımız gezimizin ardından Paro’ya varıyoruz ve ilk durağımız Simtokha Dzong olacak, öncelerde tantrik öğretilerin verildiği bir okul iken,  günümüzde Dzongkha dilini öğreten bir okul olarak hizmet vermektedir. Bu gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz . Öğle yemeğimizi aldıktan sonra ve turumuza devam ediyoruz. Turumuzun bu kısmında Ta Dzong’u  ziyaret ediyoruz, burası ilk başlarda gözetleme kulesi  olarak inşa  edilmiş günümüzde Ulusal  Müzeye ev sahipliği yapmaktadır. Öğle yemeğinin ardından yürüyüş ile Rinpung Dzong’a  gezeceğiz. Bu göz kamaştırıcı yapının avlusunda 4 Budist arkadaşın hikayesinin anlatıldığı duvar resmi önünde rehberimizin hikayeyi anlatımını dinleyeceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transferimizi oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 7.Gün

  22/08/2018
  Tigre - Paro

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm Bhuta’nın simgesi olan  Kaplan  Yuvası “Tiger’s Nest” gezimizi yapacağız. Buranın adının Kaplan Yuvası olması, bölgenin kaplan popülasyonunun burada olmasından kaynaklanmıyor. Efsaneye göre Guru  Rimboche 7. yy ‘da Bhutan’a Budizm’i  getirirken bir kaplanın sırtında gelmiş. Manastırın bulunduğu yüksek kayalıklara gelmiş ve burada bir mağarada meditasyon yapmaya başlamıştır.  8 formda enkarne olduğuna inanılmaktadır. Öğle yemeğinin ardından Paro  şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında Drukgyel Dzong,  yerel  Pazar ve Paro  vadisini göreceğiz. Turumuzun bitiminde akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 • 8.Gün

  23/08/2018
  Paro

  Otelimizde alacağınız kahvaltının ardından otelimizindin ayrılıyoruz Chele-la geçidine doğru yola çıkıyoruz. Ormangüllerinin ve mavi ladin  ağaçlarının süslediği güzel  bir yolculuk ile Chele-la’ya ulaşıyoruz ve karşımıza çıkan  muhteşem Chomolhari ve Jichu Drake dağlarının manzaralarını izleyeceğiz. Piknik  şeklinde güzel  bir öğle yemeği alacağız. Turumuzun bitiminde otelimize transfer olacağız. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

   

 • 9.Gün

  24/08/2018
  Paro - Katmandu

  Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılma işlemlerimizi tamamlıyoruz ve havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel havayolları ile yapacağımız yolculuğun ardından Katmandu’ya varacağız. Havalimanında bizi bekleyen yetkililerce karşılanacak ve otelimize transfer olacağız. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra şehir turumuza başlayacağız. Turumuzda ilk durağımız Bhaktapur ve Durbar meydanı olacak. Turumuzun devamında dünya üzerinde tek yaşayan Tanrıça’ya ev sahipliği yapan Kumari Tapınağını göreceğiz ve buradan Rickshaw’lar ile 30 dakikalık güzel  bir gezinin ardından Thamel gezimizi yapacağız. Turun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 • 10.Gün

  25/08/2018
  Kathmandu - İstanbul

  Kahvaltının ardında rehberin belirlediği saate kadar serbest zaman. Havaalanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Havayollarının tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Turumuz daha önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak olan alan – ev transferi ile turumuz son bulacak.

Ücrete Dâhil Olan Hizmetler
- Türk Havayolları ile İstanbul-Katmandu-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
- Kişiye özel ev – alan –ev transferi
-Belirtilen otellerde kahvaltı dahil konaklama
-Programda belirtilen tüm yemekler
-Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar
-Yurtdışı çıkış harcı
- Seyahat sigortası
-Bhutan Vize Ücreti
-Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 

Ücrete Dâhil Olmayan Hizmetler
-Programda belirtilmeyen yemekler
-Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak içecekler
-Fazla bagaj ücretleri
-Kişisel harcamalar
-Nepal vize ücreti ( Kapıda Çok girişli Nepal vizesi alınmaktadır) 

Nepal - Bhutan Turu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

UÇUŞ DETAYI:
 

AĞUSTOS ( Kurban Bayramı )

TK 726 16AUG ISTKTM 2030 0620+1
TK 727 25AUG KTMIST 0735 1255

 

EKİM 

TK726 16OCT  ISTKTM  2030 0620*
TK727 25OCT  KTMIST 0735 1255

 

 

- Hava Durumu

Aşağıdaki linkten geziniz esnasında ortalama hava sıcaklıklarını görebilirsiniz.

http://www.gazella.com/destinasyonlar/ulke/411

 

-Sağlık

Bhutan’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

-Vize

Nepal ve Bhutan tüm pasaport tiplerine vize istemektedir. Nepal vizesi kapıdan çok girişli olarak alınmalıdır.  Bhutan vizesi acentemiz tarafından temin edilmektedir.

 

-Gezi Zamanlaması

Bhutan’da Mayıs ayında başlayan yağmurlar Eylül ortalarına kadar sürmektedir. Ekim itibari ile yağışlar azalır ve nem etkisini azaltır. Ekim – Nisan Bhutan’da sıcaklık 15—18 derece arasında seyretmektedir.

 

-Uçuş Süreleri

Türk Havayolları ile İstanbul - Katmandu: 6 saat 45 dakika, Katmandu - İstanbul: 7 saat 40 dakika, Katmandu- Paro:1 saat sürmektedir.

 

-Para Birimi

Bhutan’ın para birimi ise Bhutan Ngultrumu. Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz.

 

-Saat Dilimi

Türkiye ile Bhutan arasında +4 saat fark vardır.

 

-Yemek Kültürü

Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Ülkede baharatlı yemekler, pirinç, et yemekleri ağırlıktadır. Hindistan mutfağına benzemektedir.

 

-Alışveriş

El yapımı hediyelik eşyalar ve mücevher satın alınabilir.

 

- Sosyal Yaşam

Dzong’ları, manastırları, tapınakları ve festivalleri ziyaret esnasında tertipli ve mütevazi giyinmiş olduğumuzdan emin olmamız gerekiyor. Omuzları açık elbiseler, kısa etekler ve dar giysiler malesef hoş karşılanmıyor. Bunların yanında Dzong bölgelerinde ve dini tesislerde şapka takılmıyor.

Chorten’ları ve Mani’yi saat yönünde dönmeli ve sigara içmekten kaçınmalıyız. Eğer yerde dikili bir dua bayrağı görürseniz kesinlikle üstüne basmayın çünkü bu oldukça saygısız bir hareket olarak kabul ediliyor bu yüzden dikkatli olup yanından geçmeye özen gösteriyoruz. Tüm bunların yanında herhangi bir festival esnasında başıboş bir şekilde dans etmiyoruz çünkü bunu gören herhangi bir Bhutanlı tarafından sert bir şekilde uyarılabilir veya gücendirilebiliriz.

Pazar civarlarında ve dışarıdaki tapınaklardaki dilencilere sadaka vermek iyi bir davranış ve verdiğiniz bozukluklar karşılığında bu dilenciler size dua edecekler. Bazı durumlarda yerli halkın fikrini alabilirsiniz ve herhangi bir kuşkuya düştüğünüzde rehberinizden uygun davranışın nasıl olacağıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

- Önemli Not

 Bu tura 14 yaşından küçük misafirlerimizi kabul edemiyoruz.

 

 

Neden Everest Turunu Programa Dahil Etmedik ? 

Everest turunu programlarımıza dahil etmememizin başlıca nedeni  hava koşullarından dolayı bu turun yapılma garantisi bulunmamaktadır. Bir diğer önemli sebep ise  küçük pervaneli uçaklar ile yapılan bu turda uçağın çok sallanması ve buna istinaden  misafirlerimizde mide bulantısı vb. sorunlar yaşanmıştır.. Genel hava koşullarından dolayı iptallerde maddi olarak turun karşılığının alınamaması hem de gün kaybı yaşanmaması nedeni ile Everest turunu  programlarımıza dahil etmemeyi uygun gördük.

Nepal - Bhutan Turu , Bhutan Hakkında Videolar

otel listesi Bu turdaki otellerin listesini aşağıda görebilirsiniz.

5* Crown Plaza vb– Katmandu

https://www.ihg.com/crowneplaz.a/hotels/tr/tr/kathmandu/ktmnp/hoteldetail

 

Towers Hotel vb- Thimphu

http://www.hotelkisa.com/

 

 

Meri Puensum Resort vb. – Punakha

http://meripuensum.bt/punakha/

 

 

Tashi Namgay Resort vb. - Paro

http://www.tashinamgayresort.com/

 

 

Nepal - Bhutan Turu Turu Otel Listesi
alternatif tarih seçiniz Bu tur için aşağıdaki alternatif tarihleri seçebilirsiniz.
Nepal - Bhutan Turu Turu Alternatif Tur Tarihleri
Sizi Arayalım Sizi Arayalım
Canlı DestekCanlı Destek
Gazella Turizm iletişim +90 212 233 1598
+90 549 433 4445

e-bülten kayıt

E-bültenimize kayıt olarak bizden en son tur bilgilerini, kampanyaları ve diğer aktiviteleri haber alabilirsiniz.